McLaren potvrdio Sainza za 2019.

Odgovori
Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

McLaren potvrdio Sainza za 2019.

Post od zarko.s. » Čet Avg 16, 2018 3:40 pm

Slika

Nakon što je početkom nedelje objavljeno da se Alonso povlači iz Formule 1 na kraju sezone, McLaren je danas objavio da je potpisao ugovor sa Carlosom Sainzom Juniorom.

„Jako smo uzbuđeni što će Carlos postati deo naše vozačke postave. Pratimo ga već neo vreme i jako ga cenimo među ostalim mladim vozačima koji će biti okosnica budućnosti Formule 1. On je mlad, ali već poseduje veliko iskustvo. Takođe nije tajna da je Carlos veliki poštovalac Fernanada Alonsa i smatramo da je on prava zamena za njega. Smatramo da će se odlično uklopiti u tim i jedva čekamo da započnemo saradnju“, izjavio je šef McLarena Zak Brown.

„Presrećan sam što konačno mogu da potvrdim da ću od sledeće sezone biti vozač McLarena. To je nešto čemu sam se nadao već neko vreme i jedva čekam početak novog poglavlja u mojoj karijeri. Navijač sam McLarena od malih nogu. Oni su veliko ime sa bogatom istorijom i mnogi moji heroji su vozili za njih. Fernando je svakako jedan od tih heroja i činjenica da ću zauzeti njegovo mesto čini sve ovo još većim za mene“, izjavio je Sainz.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: McLaren potvrdio Sainza za 2019.

Post od zarko.s. » Čet Avg 16, 2018 3:43 pm

Vidim ja da niko ne želi da bude Maksov rob.

Situacija u Red Bullu je potpuno jasna. Sad da vidimo ko ce da se upeca.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Čet Avg 16, 2018 4:55 pm

Pa nesto ne verujem.da je Sainz pre izabrao Mclaren .Pre ce da bude da ga Rb nije hteo.

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Čet Avg 16, 2018 9:56 pm

fap napisao:
Čet Avg 16, 2018 4:55 pm
Pa nesto ne verujem.da je Sainz pre izabrao Mclaren .Pre ce da bude da ga Rb nije hteo.
Nije htio da ga Maksa pegla, da bude vodonoša kao nekad Veber Fetelu. Beš to, kad unaprijed znaš šta te čeka.
Oće čova status kao sad u Renou. Prži i vozi, pa ko bude brži.
T oje to. Biti sa Maksom, zahebano, i veoma loše za psihički status živčanog sistema.
U Mekalrenu ladno mere biti prvi šofer, sa sve ekipom iza sebe. Vandi je u rasulu, a Karlito to veoma dobro zna. Ćaća mu je vrhunski vozač i jak sportski psiholog, mogao je tome da ga nauči. Bar tome.

Zoran84
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 5:25 pm

Post od Zoran84 » Čet Avg 16, 2018 10:23 pm

Od Maksa ocigledno svi beze.Kolega lepo napisa,niko nece da mu bude vodonosa,a covek ne moze da zavrsi 2 vezane trke.Mcl od ovog gore ne moze,verovatno ce ostati i Vandorn,a za 2020-u u jednacinu ulazi I Noris.Ko bude sporiji od prve dvojice leti

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Čet Avg 16, 2018 10:33 pm

Pa Riki je imao potpuno iste uslove kao i Max. I svaki put kada se bunio ispalo je da on nije u pravu.
E sad na stazi je bilo dosta zeznuto. Možemo da diskutujemo da je RB u nekim situacijama štitio Maxa (posle sudara sa Rikijem) ali se ne može reći da ga je box namerno zeznuo i slične fore.
Inače je priča da je Riki bio Hornerov ljubimac, dok je Max Markov.
Najveći problem u celoj priči je što je Max jasno brži vozač od Rikija (pogotovo se to videlo na početku prošle sezone dok je auto bio u raspadu, po 5 desetinki ga je Max odvaljivao, isto tako i sada kada je Max malo smirio glavu) i jasno je da Riki beži ne zbog tretmana od strane RB-a nego što nema šanse da bude brži od Maxa.
Rikijeva najbolja osobina je konstantnost i dobro snalaženje u konfuznim trkama i po tome me najviše podseća na Alonsa. On jeste šampionski kalibar ali Max je ipak brži od njega.
Namerno sam govorio brži a ne bolji zato što Max još mora da nađe tu konstantnost (od Monaka je bio odličan) a kada to reši biće spreman za borbu za titulu. Ostaje još samo da mu RB ili neko drugi spremi šampionski auto. :)
Što se tiče Carlosa nisam neki njegov ljubitelj i želim mu sreću u McR.
Gasly? Mislim da ima još puno da uči ali i onako naredne 2 godine RB neće moći da se bori za titulu. Trebaće Hondi još dosta vremena da stigne vodeći dvojac. Najveći problem je koliko on pomaže u razvoju auta. No RB sigurno ima te podatke.
Nekako mi se javlja ideja da bi i Kimi bio odlično rešenje u tom prelaznom periodu. Da pomogne u razvoju auta (tu će Riki puno nedostajati), a i njegova popularnost je ogromna što bi odgovaralo RB-u. :D
Ako Ferari ne produži ugovor sa Kimijem ja bih ga ćapio na sezonu-dve. Naravno ovo je samo utopija. :lol:

Odgovori