Red Bull odlučio da pređe na Hondina motore

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: Red Bull odlučio da pređe na Hondina motore

Post od rajs41 » Uto Jun 19, 2018 12:40 pm

Honda: Dogovor sa Red Bullom je velika stvar za nas
Slika
Sa druge strane japanski proizvođač izjavio je da ovakav ugovor stavlja orgroman pritisak na njih.

Red Bull se već odlučio da od naredne godine Renaultove agregate zameni Hondinim, koji se već nalaze u njihovom sestrinskom timu Toro Rosso. Prvi čovek Hondaog motorsport odelenja Masashi Yamamoto izjavio je da Red Bull neće biti u nikakvom većem položaju u odnosu na Toro Rosso, već da će svi imati jedan zajednički cilj.
“Mi ćemo dobavljati oba tima istom specifikacijom motora.” kazao je Yamamoto. “Sa naše tačke gledišta nema nikakvog smisla da jedan od njih proglasimo fabričkim timom, jer nas trenutna pravila obavezuju da im dostavljamo istu specifikaciju agregata. Zbog toga neće biti promena u vezi između nas i Toro Rossa. Ali očekujemo razmenu informacija između sve tri strane, zbog toga želimo da što više profitiramo od ove sradanje.”

Korisnikov avatar
krnja95
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 2:44 pm

Post od krnja95 » Uto Jun 19, 2018 2:00 pm

Komentarisao sam čisto iz neke frustracije i vaših pljuvanja po McL i Alonsu i Batonu. Prvo nije samo u ovoj temi reč nego to je priča koja se proteze kroz svaku temu od početka sezone do sada. Koliko su svi samo bili srećni na testiranju kada je McL stao i glumili eksperte kako će Honda da razvali sezonu, pa podsmejavanja na onaj tvit All system is Woking. Ok, možda je RB i pametan potez da predje na Hondu, al da će odma biti bolji nego što su sada, jako teško. Ismejavanje tima kao što je McL i dva svetska šampiona kao da su oni krivi a ne Honda za prosle sezone mi ide na živce već. Kažeš da je RB spreman za Hondu zbog TR , pa je vidim da TR pravi neke rezultate, jeste Honda napravila dobar motor, više snage daje, odlična brzina na pravcu što im je falilo prošlih sezona, ali onda to znači da je TR šasija smece? Ima tu mnogo pitanja, samo treba pustiti vreme da pokaže svoje ko je bio u pravu a ne pljuvati i omalozavati ostale timove i vozače. RB ima sjajan tim i sjajne vozače, videćemo kako će se snaći sa Hondom.

Korisnikov avatar
Alukard
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 11:08 am

Post od Alukard » Uto Jun 19, 2018 2:06 pm

Ту је проблем Мекларен, пример исти је и сада,колико је пута мекларен одустао ове године,далеко више него рб и фабрички рено. Хонда је стабилна,показало се то у ТР а видеће се како ће бити у Рб-у. Нико не каже да ће одмах бити бољи,али свакако са реноом немају шансе да се боре за титулу. Мени мирише да се хонда стабилизовала и да ће у комбинацији са рб-овом бруталном шасијом да буде добра комбинација.
Slika

Korisnikov avatar
kimifan7
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:40 pm

Post od kimifan7 » Uto Jun 19, 2018 3:23 pm

Ja za nekoliko godina koliko pratim forum nisam video ni jednu losu rec o Batonu. Niko nilje pljuvao njega, a ni Alonsa, na Alonsov racun su uglavnom sale zbog 120% i konstantnih prica da je najbolji vozac a ostali svi nemaju blage veze. Meklaren je konstantno pljuvao po Hondi pa se sad ispostavilo da ima i te kako Mcl-ove krivice za prethonde sezone.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Uto Jun 19, 2018 4:03 pm

Znao sam.
Honda nije više tako očajna ko što je bila, naprotiv, dosta su se popravili i stabilizovali, tako da su se Renolini korisnici mučili protiv Hondinih.
Čak je i pozdanost popravljena, tako da je negde na nivou Renole ili čak bolja.
U svakom slučaju, veliki gubitak za Reno, ode im najbolji korisnik.
A verujem da će RB biti bolji od Meklaren Renoa, tj da će zadržati poziciju br.3, barem sl. sezone.
Slika

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Uto Jun 19, 2018 4:05 pm

Verujem da je Red Bul dugo vagao oko donosenja odluke. Doduse i izjave iz Renoa o davanju odredjenih rokova su svakako pomogle u tome. Prve tri trke u 2019. godini ce reci mnogo toga.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Uto Jun 19, 2018 4:20 pm

E sad preteraste po pljuvanju po Mclarenu.
Prvo Mclaren nikad nije pljuvao po Hondi kao RB po Renaultu ,e to sto je rb Radio je bilo pljuvanje.Dodao bi da je Mclaren imao mnogo vise razloga za pljuvanje od RBa.
Drugo sto se tice pouzdanosti Honde o cemu vi pricate i jos kao bolja od Renaultove,pa jel ste vi videli koliko je komponenti Honda do sad promenila ili bi mozda neko trebao da vam postavi tabelu iz ove sezone.
Moje misljenje da Honda nije sjajna ali da je Mclaren ipak trebao da se drzi Honde.

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Uto Jun 19, 2018 4:42 pm

Hrabar potez RB za postovanje svakako. Mislim da ce to biti uspesna saradnja. Ne ocekuje niko cuda u prvoj sezoni. Ali u buducnosti bice jaki sigurno.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Uto Jun 19, 2018 5:19 pm

Očekivan potez RB-a i jedini moguć da bi bili ekskluzivni korisnici motora.To sa Renoom ili bilo kom ko ima svoju ekipu ne bi bilo moguće.Dali će to uroditi plodom to će budućnost reći.Hrabro u svakom slučaju.
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Zoran84
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 26, 2017 5:25 pm

Post od Zoran84 » Uto Jun 19, 2018 7:01 pm

Ajde da to ovako kazem.Da imam svoj tim u f1 ni u ludilu ne bih uzeo Hondine motore.Reno nikako da izjednaci performanse sa Mercedesom I Ferarijem pa ce to sad kao Honda?Ma dajte

Odgovori