Vettel: Mislim da vozači dosta manipulišu sa vremenom kada je na stazi VSC

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Vettel: Mislim da vozači dosta manipulišu sa vremenom kada je na stazi VSC

Post od rajs41 » Pon Maj 14, 2018 10:03 pm

Slika
Ferrarijev as kazao je da trenutni sistem virtuelnog sigurnosnog automobila ima određene rupe.

Tokom VN Španije kada je na stazi zbog udesa uvedno stanje virtuelnog sigurnosnog automobila, Sebastian Vettel otišao je na svoju drugu zamenu pneumatika i tako trku posle toga završio na četvrtom mestu. Nemac je posle trke izjavio da ovaj sistem za usporavanje ima određenih mana, pa su tako po njemu određeni vozači mogli da idu brže nego što je dozvoljeno.
“Mislim da je za sve nas isto, FIA nam je obezbedila sistem koji nas tera da pratimo određeno vreme, svi mi moramo da dignemo nogu sa gasa, ali već vidim da su svi pronašli način kako da idu brže poštujući vreme ali su ostvarivali prednost na stazi. Tako da verujem da moramo pronaći novi sistem koji nema ovu manu, jer smo svi primorani da idemo nekim smešnim putanjama i svi to znamo da nije tajna. Organizacija po ovom pitanju mora da bude bolja jer moramo da imamo program koji nema neće dozvoljavati da profitiramo iz ove situacije.” kazao je Sebastian Vettel.
Na ovu temu svoj odgovor je dao i direktor trka Charlie Whiting, koji je izjavio da je ovaj sistem perfektno kalibriran i umeren.
“Ne znam o čemu iskreno priča. svaki vozač u ECU ima mapu koja je za 30% sporija od pravog kruga. Vozači moraju da poštuju to vreme. Merenja se vrše na svakih 50 metara i vozač dobija razliku.”

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Re: Vettel: Mislim da vozači dosta manipulišu sa vremenom kada je na stazi VSC

Post od fap » Pon Maj 14, 2018 11:12 pm

Ha ha cekaj pa nisam ga cuo da se zalio posle prve trke,tada mu je taj isti VSC doneo pobedu,dobar je ovaj Vettel

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Pon Maj 14, 2018 11:45 pm

fap napisao:
Pon Maj 14, 2018 11:12 pm
Ha ha cekaj pa nisam ga cuo da se zalio posle prve trke,tada mu je taj isti VSC doneo pobedu,dobar je ovaj Vettel
Što znači da je tacno ovo što prica Fetel. Evo i ja imam post u vreme VSC-a kada pitam kako je Fetel odjednon izgubio tačno 10 sek

Korisnikov avatar
Artband
Reactions:
Pridružio se: Sub Mar 25, 2017 12:11 pm
Kontakt:

Post od Artband » Pon Maj 14, 2018 11:54 pm

fap napisao:
Pon Maj 14, 2018 11:12 pm
Valjda je bitnije iskazati mišljenje o korisnosti ovog sistema, to jest njegovoj nebuloznosti, nego li obraćati pažnju šta je neki vozač izjavio. To je činjenično stanje.

Vidjeli smo i u Australiji (teško mi je sad da se cimam da pronađem fotku), da postoje dvije zone na ulasku i izlasku oko 200m koje nisu ograničene brzinom ni pod virtuelnim sigurnosnim vozilom i one su donijele one presudne 3 sekunde.

Mislim da je dovoljan za kvalifikacije.

Ali ne komentariše se srž vijesti, kao obično.
Montmelo 2018 0,4 kao dlaka kraće
Alemanija 2018 Suša je velika, linije blijede, farbu štede
Mađarski gulaš 2018 Minimal steering jer ja imam filing

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Uto Maj 15, 2018 12:05 am

gjoko-mkd napisao:
Pon Maj 14, 2018 11:45 pm
Što znači da je tacno ovo što prica Fetel. Evo i ja imam post u vreme VSC-a kada pitam kako je Fetel odjednon izgubio tačno 10 sek
I Max je izgubio 5-6s u odnosu na Botasa. Tačno sam pratio, spustio je vreme sa nekih 8,5s na 6,3s kada je "izasao" VSC i posle jednog kruga ustali se kašnjenje na 11+s. :shock:

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Uto Maj 15, 2018 8:25 am

I meni je glup taj VSC jos prosle sezone se videlo da vozaci lako anuliraju prednost.Ali poenta je sto je doticni cekao da bude ostecen ako je bio ostecen da bi iskazao svoje nezadovoljstvo.Kad mu donese prednost onda se ne buni.
Ali ako je to softver koji onemogucuje vozace da voze brze onda je za sve isto e sad ako neko pogresi tokom VSCa kao Rikardo naravno da ce da poveca zaostatak jer nije u mogucnosti da da gas i nadoknadi prednost.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Uto Maj 15, 2018 8:26 am

Jaguar F1 napisao:
Uto Maj 15, 2018 12:05 am
gjoko-mkd napisao:
I Max je izgubio 5-6s u odnosu na Botasa. Tačno sam pratio, spustio je vreme sa nekih 8,5s na 6,3s kada je "izasao" VSC i posle jednog kruga ustali se kašnjenje na 11+s. :shock:
A da nije tome doprineo sudar sa Willijamsom ili kim vec kad je izgubio deo prednjeg krila :?: :?:

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Maj 15, 2018 9:57 am

fap napisao:
Uto Maj 15, 2018 8:26 am
Jaguar F1 napisao:
Uto Maj 15, 2018 12:05 am
gjoko-mkd napisao:
A da nije tome doprineo sudar sa Willijamsom ili kim vec kad je izgubio deo prednjeg krila :?: :?:
Vilijams (cini mi se Strol), ali nije zbog toga izgubio jer se taj kontakt desio na kraju VSC. Razlika je bila preko 11s mnogo pre toga.

U svemu ovome je meni jasno da se razlika povecava tokom VSC (manja brzina kretanja=vise vremena za istu razdaljinu), ali kako se ne smanji posle to mi nikako nije jasno.

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Uto Maj 15, 2018 10:13 am

Vozaci i njihovi dupli standardi. Cim on zna tako lepo da objasni, zna kako i da iskoristi.

Jako glupo pravilo generalno. Duple zute, i mirna Backa, kakav VSC...
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Maj 15, 2018 12:41 pm

Normalno da zna da objasni, VSC je deo njihovog posla i mora da zna kako radi. A ako je doboljno pametan trazice kako sto bolje da ga iskoristi. Svi oni znaju kako da ga iskoriste (ili bar top vozaci), samo sto je on to prvi javno objasnio dok su iz Merca kao pricali o softveru posle Aus

Odgovori