Mercedes: Presporo smo uočavali taktičke pretnje Ferrarija

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Mercedes: Presporo smo uočavali taktičke pretnje Ferrarija

Post od rajs41 » Uto Apr 10, 2018 9:25 pm

Slika
Tehnički direktor nemačke ekipe izjavio je da njegov tim nije na vreme reagovao na pravi način.

VN Bahreina ove godine bila je odlična šah partija između vozača Ferrarija i Mercedesa, u kojoj je Sebastian Vettel odneo pobedu. Nemac je u momentu kada se verovalo da ide na svoj prvi pitstop uzeo meke gume dok su vozači Mercedesa stavili medijum komponentu. Italijanski tim se kasnije odlučio da ostavi svog vozača na stazi do samog kraja, gde je uspeo da izveze stint od 39 kruga na mekoj smeši. U završnim trenucima Valtteri Bottas imao je šansu za napad na prvu poziciju, ali je Vettel defanzovnom vožnjom obezbedio drugu pobedu u sezoni.
“Valtteri je uspeo da se približi Sebastianu, gde smo na tri kruga do kraja imali šansu za preticanje, ali nismo u tome uspeli. Možda bi se stvari promenile da je trka potrajala još krug ili dva. Mislim da smo malo kasnije prepoznali Ferrarijevu nemaru da Sebastiana zadrži do kraja, pa smo mogli da izdamo Valtteriju naredbu da još jače krene. Pre svega mislim u momentima trke od 35. do 46. kruga kada su gume bile u značajnom boljem stanju gde smo mogli da brže nadomestimo razliku. Ipak, tada smo očekivali da još jednom Ferrari ode na stajanje, što se nije desilo.” kazao je James Allison.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Re: Mercedes: Presporo smo uočavali taktičke pretnje Ferrarija

Post od gjoko-mkd » Uto Apr 10, 2018 9:33 pm

Fetela je spasila veoma dobra trakcija, t.j. mnogo bolji izlaz iz sporih krivina. To je verovatno zbog boljeg gripa mekih guma uprkos veće istrošenosti, a možda i bolji mehanički grip Ferarija napram Mercedesa

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Sre Apr 11, 2018 2:49 am

Cudo nisu okrivili softver ovaj put...
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Sre Apr 11, 2018 4:57 am

Možda je to tako a možda i nije.Možda je bela guma bila iznuđen korak za Merc da oni ne bi morali da idu na dva stajanja.Možda ni njihove gume nisu bile u tolko sjajnom stanju na kraju koliko se misli.Možda je Boki i sam morao da štedi gume i gorivo pa se brže nije ni moglo.Inače i vrapcima na grani je bilo jasno da će Fetel probati da završi trku na žutima.
PIRELI NAPOLJE IZ F1 !!!

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Sre Apr 11, 2018 10:30 am

Kenjaju, te softver, te ovo.
Nisam siguran koliko bi im drugacija taktika legla. Mislio sam da ce probati sa undercut-om, uvlacenjem Botasa.
Medjutim, izgleda da im je ovo bila najbolja taktika.
Nisam znao da meke mogu onoliko da izdrze, mada na Ferrariju.
Nakon trke je lakse pametovati, jedino da su mozda probali meke. Po meni vise ih je kostala nezainteresovana Hamova odbrana. Da je zadrzao jos jedan krug Fetela, ustedeo bi Botasu jos blizu 2 sek. Da sam na mestu Toto-a, za to bi mu odrzao lekciju. A ostalo je Merc solidno uradio, izvukli su vise nego sto se ocekivalo.
Uz naravno srecne okolnosti.
Slika

Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Post od srdjanprpa » Sre Apr 11, 2018 1:42 pm

Iskreno mislim da im undercut nebi prosao, jer je to njima Ferrai prodao u prethodnoj trci, tako da im je ova taktika i bila ok. A da su u trci bili i RB bila bi totalno drugacija prica.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Sre Apr 11, 2018 2:27 pm

Pa da. Ne zbog toga, nego mislim zato jer Mercu više leži tvrdja komponenta, crvenima mekša.
Mada da je i Mercu mogao da potraje mekši set kao Fetelu, onda bi možda to bila dobra taktika, prvenstveno za Botasa.
Slika

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Sre Apr 11, 2018 7:16 pm

Kad Allison pocne da sere tesko Mercedesu

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Post od DzonyDLG » Sre Apr 11, 2018 7:20 pm

Mercedes-AMG/// napisao:
Sre Apr 11, 2018 2:27 pm
Pa da. Ne zbog toga, nego mislim zato jer Mercu više leži tvrdja komponenta, crvenima mekša.
Mada da je i Mercu mogao da potraje mekši set kao Fetelu, onda bi možda to bila dobra taktika, prvenstveno za Botasa.
E pa mislim da je bas zato rekao Wolf da su prekasno primecivali takticke pretnje Ferrarija. Realno svi smo mislili da ce Fetel morati jos jednom u pit da nema teorije da ce da rizikuju. A ocigledno da su u Ferrariju bili spremni za ostanak na 2 stajanja do kraja za Fetela kao takticka opcija d. Osim ako nisu izmislili to d u hodu a ovamo se potajno nadali i molili bogu da uspe. :D Ja mislim da bi Botas sigurno ostao duze na Mekim gumama da su u Mercedesu prokljuvili da Ferrari ima i ovu opciju u opticaju.
Slika

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Sre Apr 11, 2018 8:36 pm

U prvi krug sa novim žutim gumama fetel je drugi sektor-S2 vozio 1.5 sekunde brže od Botasa. Bahrein je staza gde nove gume puno toga znače i mislim da je Ferari pogrešio što je išao do kraja. Mislim da bi sa 12-13 krugova do kraja i potpuno novim nekorišćenim US gumama vozili oko 2.5-3.5 sekunde brže krugove i obišli oba Mercedesa za 6-7 krugova

Odgovori