Renault dao rok Red Bullu oko oduluke za korišćenje motora

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Renault dao rok Red Bullu oko oduluke za korišćenje motora

Post od rajs41 » Ned Mar 04, 2018 10:59 am

Slika
Šef francuskog tima izjavio je da bi oni već u maju morali znati koje će timove idalje snabdevati agregatima.

Trenutno tim iz Milton Kinsa ima važeći ugovor sa francuskim proizvođaćem sve do kraja ove sezone, a nije tajna da Red Bull već pomno prati razvoj i napredak Honde koji trenutno snabdevava njihov juniorski tim. Ukoliko se Red Bull odluči za prelazak na japanske pogonske jedinice, onda bi Renult od 2019. za partnera imao sa McLaren.
Christian Horner potvrdio je tokom testa u Barseloni da su za sada sve opcije moguće:
“Sve je otvoreno za narednu sezonu. Detaljno pratimo kako će se situacija razvijati u Toro Rossu, ali za sada niša neće odlučivati.”
Ipak, Renault nije voljan da dugo čeka Red Bull u njihovoj olduci, već će ispoštovati proceduru od strane FIA-e, koja kaže da svi proizvođači motora moraju da do maja dostave listu timova koje će snabdevati pogosnkim jedinicama.
“Mi nećemo čekati dugo. Znam na šta je Christian mislio kada je rekao da će pogledati sve opcije. On je u pravu. Kao i on tako i ja sam pročitao ugovor i znam kakve su nam obaveze. Jedna stvar je jasna i mi ne planiramo da je menjamo. Biće rok za Red Bull do kada moraju da donesu odluku. To je propisano sportskim pravilnikom.” kazao je šef Renaulta Cyril Abiteboul.

Korisnikov avatar
Strelok
Reactions:
Pridružio se: Ned Maj 28, 2017 12:06 pm

Re: Renault dao rok Red Bullu oko oduluke za korišćenje motora

Post od Strelok » Ned Mar 04, 2018 2:31 pm

Nešto se Renault i RB ne vole?
Alessandro "Sandro" Nannini

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Ned Mar 04, 2018 3:57 pm

A sto volim sto ih Reno guzi sada, ne mogu vam opisati. Rb pljuje po medijima, ovi kontriraju smekerski :smajli_sa_pivom:
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Maj 07, 2018 10:16 pm

Renault produžio rok Red Bullu
Slika
Francuski tim želio je da smiri strasti pa je tako produžio rok svojim partnerima za još dve nedelje.

Iako se Red Bull nalazi na velikoj raskrsnici kada su u pitanju agregati za narednu sezonu, Cyril Abiteboul insistirao je da će njegova kompanija produžiti rok za izjašnjavanje da li tim iz Milton Minsa želi njihove agregate u 2019. Sa druge strane Helmut Marko potvrdio je da je održan prvi sastanak između njih i Honde, koja trenuto napaja njhov mlađi tim Toro Rossa. Svi proizvođači motora moraju da prijave listu timova sve do 15. maja a moguće je produženje tok roka ukoliko se tim i proizvođač slože.
“Posle 12 godine saradnje i mnogo pobeda, spremni smo da nastavimo saradnju. Problem je samo jedna stvar a to je vreme. Mi ne možemo da garantujemo dostupnost naših agregata posle 31. maja. Bićemo fini, produžićemo dok za još dve nedelje.” kazao je Abiteboul.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Uto Maj 08, 2018 4:45 am

Bićemo fini, produžićemo dok za još dve nedelje.

:mrgreen:
RB već zna ko će mu praviti motore malo se foliraju.
R.I.P. FERRARI 2018

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Uto Maj 08, 2018 10:51 am

Pa, Honda sada lepo radi u TR i izgleda kao primamljiva ponuda za RB, ali pitanje je kako bi se taj motor ponasao u tesnom RBovom pakovanju, morali bi sigurno neke prepravke da se rade, a da li bi to ugrozilo pouzdanost i preformanse.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Uto Maj 08, 2018 2:06 pm

dinca93 napisao:
Uto Maj 08, 2018 10:51 am
Pa, Honda sada lepo radi u TR i izgleda kao primamljiva ponuda za RB, ali pitanje je kako bi se taj motor ponasao u tesnom RBovom pakovanju, morali bi sigurno neke prepravke da se rade, a da li bi to ugrozilo pouzdanost i preformanse.
Hondin motor je i manji i lakši od Renault-ovg i to primetno, tako da bi tu bilo prostora za jos tesnije pakovanje. :D

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Sre Maj 23, 2018 7:58 pm

Renault: Red Bull nam još ništa nije odgovorio po pitanju motora
Slika
Ove dve strane imaju rok do kraja meseca da se izjanse da li će sarađivati i posle 2019. godine.

Šef Renaulta Cyril Abiteboul izjavio je da Red Bullov tretman prema njihovoj kompaniji u prošlih nekoliko godina bio je zaista loš, što je dovelo da uzburkanih odnosa između ovih dveju strana.
“Kada Red Bull kritikuje svog dobavljača motora to sada nije ništa novo. Mi smo sa njima zajedno već 12 godina, osvojili smo osam šampionata i dovedeni smo u ovu situaciju. Navikli smo se na to. Oni moraju da se nauče da cene potrebu za lojalnošću i privrženosti. Za sada od njih nismo dobili nikakav odgovor za narednu sezonu.” kazao je Abiteboul.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Ned Jun 03, 2018 10:10 am

Red Bull odložio odluku o agregatima za još jedan mesec
Slika
Renault moraće da sačeka još malo vremena kako bi znao da li će u budućnosti sarađivati sa Red Bullom.

Ipak, ovakav rasplet događaja razljutio je vodećeg operativca francuske kompanije, koji je još pre nekoliko nedelja zadao rok o donošenju odluke.
“Ja ne razumem ovakvo ponašanje. Oni žele da čekaju sve do trke u Kanadi, ali i dan posle nje ni tada nećemo imati odgovor.” kazao je Cyril Abiteboul.
Sa druge strane Christian Horner izjavio je da ova odluka neće biti doneta pre juna, odnosno početka jula.
“To će biti krajem ovog meseca, eventualnog početkom sledećeg. Uvek pričamo o potrebnom vremenu. Mi želimo da uporedimo dva motora u Kanadi. Dobićemo mala unapređenja ali želimo da iz njih izvučemo maksimum. To je za nas veoma važno.”

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Ned Jun 03, 2018 11:44 am

Ovo prerasta u sapunicu.I jedni i drugi ser. a ovamo im prpa da se razidju,i Renou i RBu.
Postaju smesni sa izjavama

Odgovori