Red Bull F1 lansirao novi bolid: RB14 otkrio specifičnu liveriju

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: Red Bull F1 lansirao novi bolid: RB14 otkrio specifičnu liveriju

Post od zarko.s. » Pon Feb 19, 2018 10:02 pm

Red Bull RB14 po prvi put na stazi

Slika

Ekipa Red Bulla je, kao što je i najavila, danas imala dan za snimanje promotivnog materijala sa novim bolidom.

Za volanom se našao Daniel Ricciardo, koji je provozao novi bolid sa kamuflažnim bojama na stazi Silverston. Kolor šema koju je Red Bull danas prikazao se dopala velikom broju fanova na internetu, ali je tim potvrdio da je ovo samo privremeno rešenje i da će zvanične bolje biti prikazane na testu u Barseloni.
Red Bull je današnji dan iskoristio da testira osnovne sisteme bolida kako bi se eventualni sitniji problemi otklonili do početka zimskih testova.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Pon Feb 19, 2018 10:15 pm

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Pon Feb 19, 2018 10:49 pm

I Red Bull ima skoro identicne usisnike sa strane kao SF-70H. Ja sam bas imao misljenje da su tako podignuti usisnici pruzali vise otpora nego sto treba i da ce ih vecina timova spustiti za ovu sezonu kao sto je Mercedes imao prosle a ono suprotno.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it."

Enzo Ferrari

Korisnikov avatar
Filip-mbabane
Reactions:
Pridružio se: Pon Feb 27, 2017 3:15 pm

Post od Filip-mbabane » Pon Feb 19, 2018 11:13 pm

Izgleda brutalno, nisam njihoc ljubiteli ali moram da priznam da izgleda brutalno, steta sto nece ostabiti ovakav dizajn.

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Uto Feb 20, 2018 9:25 am

gjoko-mkd napisao:
Pon Feb 19, 2018 10:15 pm
Evo najezio sam se sav. Koliko mi je ovo nedostajalo, pa to nije normalno.
Sada sam zakljucio da su mi bas nedostajali i ovi nadolazeci predsezonski testovi.
Mozda i jeste car u tome da nema tv prenosa testova. Onda se svi cimaju da pustaju snimke na yt, da tvituju itd. A mi, obicni ljudi sa nestrpljenjem jurimo snimke, gledamo, slusamo, uporedjujemo, NADAMO SE...

...a onda prodje Mađarska, letnja pauza, dođe druga polovina sezone i Mercedes nam se svima "usere u život" :D

Korisnikov avatar
srdjanprpa
Reactions:
Pridružio se: Čet Mar 02, 2017 6:17 pm

Post od srdjanprpa » Uto Feb 20, 2018 9:30 am

Dizajn cista 10tka, jedva cekam ostale dizajnove, mada po meni RedBull je uvek bio bolji sa dizajnom.

Korisnikov avatar
StefanR.
Reactions:
Pridružio se: Ned Maj 14, 2017 6:36 pm

Post od StefanR. » Uto Feb 20, 2018 10:43 am

Koja je fora oko tog filmskog dana? Zasto ga neki timovi rade,a neki ne? To je cini mi se 100km,nije za bacanje... :lol: :lol:

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Uto Feb 20, 2018 12:41 pm

Opaaaa....prvo pa musko...

Tobi Grüner 🏁

@tgruener
According to our infos, the rumours about the new Red Bull RB14 having a little shunt during yesterdays shakedown at Silverstone are true. Damaged frontwing, nose & floor. #AMuS

10:35 - 20 Feb 2018

Korisnikov avatar
krnja95
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 2:44 pm

Post od krnja95 » Uto Feb 20, 2018 1:09 pm

Meni ovaj bolid izgleda fantastično, a i motor mi se čini nekako zdrav, svidja mi se zvuk. A što se tiče ovih bočnih usisnika, kažu ljudi da svi kopiraju Ferari iz prošle sezone. Iskreno mislim da im je to bio i najveći pogodak prošle sezone, šta više ja očekujem da ih i mečka iskopirala i podigne svoje malo... A što se tiče motora nekako imam dobar osećaj i nadam se da će oni i McL napokon zagorcati život mecki i crvenima 👏

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Uto Feb 20, 2018 7:24 pm

Ricciardo već “čuknuo” novi bolid na probnoj vožnji na Silverstonu
Slika
Australijanac je juče imao priliku da po prvi put provoza novi auto ali se ova vožnja nije najbolje završila.

Izgleda da se prvo vatreno krštenje za novi RB14 juče nije završilo baš najbolje, pošto je Daniel Ricciardo imao jedanu malu ekskurziju van staze gde je tom prilikom oštetio svoj bolid. Red Bull je odmah objavio da šteta nije velika i da ova situacija neće uticati na njihov test raspored u Barseloni.
Red Bull je iskoristio mogućnost probnog testa u medijske svrhe u trajanju od 100km na stazi Silverston, koji je odrađen po veoma moroj stazi. Pojedini mediji nagoveštavaju da je Ricciardo izleteo sa staze i tako udario u zaštitnu ogradu, gde je tom prilikom oštetio prednji deo bolida, vešanje i pod.

Odgovori