Bottas odardio prvu simulaciju trke sa Haloom

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Bottas odardio prvu simulaciju trke sa Haloom

Post od rajs41 » Ned Feb 18, 2018 12:12 pm

Slika
Sledeće nedelje staruje i prvi zvanični test novih bolida koji će morati da budu opremljeni ovom zaštitom.

Pošto je Halo zaštita već nekoliko puta testirana na slobodnim treninzima, od ove sezone ovaj deo biće obavezan na svim bolidima. Valtteri Bottas je prvi vozač koji je izjavio da je odradeo simulaciju trke, gde je ovoga puta imao instaliran ovaj deo.
“U silumatoru odadeo sam trkačku distancu sa Halo zaštitom, i ja moram vam reći da ga tokom trke nisam ni primećivao. Od momenta kada se naviknete više nemate problem sa tim. Verujem da će isti slučaj biti i sa gledaocima. Ovo je nešto sasvim novo za nas, izgleda sasvim drugačije i verujem kada neki ljudi kažu čak i da ne izgleda lepo. Opet kažem, samo je pitanje koliko vremena vam treba da se naviknete, pa mislim da je ova sprava veoma dobra za nas.” izjavio je Valtteri Bottas.

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Re: Bottas odardio prvu simulaciju trke sa Haloom

Post od poTTa20 » Ned Feb 18, 2018 12:14 pm

Buljaš

Korisnikov avatar
Nindza
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:11 am

Post od Nindza » Ned Feb 18, 2018 1:53 pm

Sa jedne strane Botas je u pravu. Za vozace HALO je kao nos za coveka. Oci ga sve vreme vide, al mozak tu informaciju potiskuje, pa prividno nije tu.
Sa druge strane, ja kao posmatrac gledam taj HALO sa 20-200m udaljenosti i nazalost moj mozak nije dovoljno sofisticiran da ga ignorise. A mislim da je meni kao posmatracu to mnogo bitnije od onoga sto vozac vidi.
"A 22 year old girl is like a good carpenter. No wood gets wasted" - Charlie Harper

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Pon Feb 19, 2018 11:07 am

Nindza napisao:
Ned Feb 18, 2018 1:53 pm
Sa jedne strane Botas je u pravu. Za vozace HALO je kao nos za coveka. Oci ga sve vreme vide, al mozak tu informaciju potiskuje, pa prividno nije tu.
Sa druge strane, ja kao posmatrac gledam taj HALO sa 20-200m udaljenosti i nazalost moj mozak nije dovoljno sofisticiran da ga ignorise. A mislim da je meni kao posmatracu to mnogo bitnije od onoga sto vozac vidi.
Upravo to. Gledaš ga sa određene distance + multipliciraš taj halo na 20 bolida (potpuno novi vizuelni trenutak) + imaš već neki ''fond viđenog'' od 5, 10, 15, 20 godina gledanja trka, tako da ja jedva čekam da vidim sve bolide na startu...onda tek možemo da pričamo o privikavanju, ovakvo parcijalno posmatranje jednog po jednog bolida nije baš merodavno :roll:
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Odgovori