Williams predstavio FW41

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Williams predstavio FW41

Post od zarko.s. » Čet Feb 15, 2018 8:16 pm

Slika

Williams je večeras u Londonu postao prvi tim koji je predstavio bolid za 2018. godinu.

FW41 se vizualno dosta razlikuje od svog prethodnika, pošto je ovo prvi Williamsov bolid gde su glavnu reč vodili tehnički direktor Paddy Lowe i novi šef aero odeljenja Dirk de Beer.

Osvrćući se na ambicije u 2018, šefica tima Claire Williams je rekla:
„Jako mi je drago što smo se vratili i što danas predstavljamo novi bolid i novu vozačku postavu. Ekipa je tokom prethodnih meseci uložila veliki trud u dizajn novog bolida i jedva čekam da vidim šta Lance i Sergey mogu da urade sa njim na stazi. Lance je prošle godine imao neke dobre rezultate i bila je to impresivna debitantska sezona. Njegov podijum iz Azerbejdžana je ujedno bio i jedini koji je ostvario vozač koji ne vozi za jedan od tri vodeća tima. Takođe bih htela da poželim dobrodošlicu Sergeyu i Robertu, koji su prikazali veliki kvalitet i oni će samo dodatno ojačati naš tim. Sergey je impresionirao tehnički tim i sjajno je što smo mu pružili priliku da se dokaže. Robert će takođe blisko sarađivati sa timom i svojim iskustvom će doprineti daljem razvoju bolida.“

U svojoj debitantskoj sezoni, Lance Stroll je oborio dva rekorda. Prvo je u Bakuu postao najmlađi osvajač podijuma, a onda je u Italiji postao i najmlađi vozač koji je startovao iz prvog reda.
„Očekivanja su velika pred početak svake sezone. Postoji mnogo ne odgovorenih pitanja i to situaciju čini još uzbudljivijom. Imam jednu sezonu za sobom i jedva čekam da se ponovo nađem na stazi i vidim kakav je novi bolid. Do izlaska na stazu nećemo znati u kakvoj su formi naši konkurenti, ali ja sam veoma optimističan. Prošla godina je bila godina za učenje i jedva čekam da vidim šta mi predstoji u 2018“, izjavio je Stroll.

Svoj debi u Formuli 1 ove sezone ima Sergey Sirotkin, čije ime se i ranije povezvalo sa nekim F1 timovima.
„Osećam se uzbuđeno pred početak sezone. Dosta vremena sam proveo u fabrici i trenutno skoro da živim tamo, što je bilo dobro za moju i motivaciju tima. Odličan je bio osećaj kada sam počeo da radim sa mehaničarima i inženjerima. Dosta vremena sam proveo u simulatoru gde sam radio na podešavanjima na različitim stazama. Lepo se slažem sa ljudima iz različitih odeljenja. Imamo dosta obaveza, ali uživam i spremam se za početak sezone na najbolji mogući način“, izjavio je Sirotkin.

U 2018. se u Formulu 1 vraća i Robert Kubica kao rezervni i razvojni vozač tima.
„Vraćam se u Formulu 1 u nešto drugačijoj ulozi, ali sam tu za stalno, tako da ću konstantno biti u padoku. Biće interesantno vratiti se na neka mesta gde sam bio ranije i koja pamtim po različitim dešavanjima iz mog života. Po nekad može da bude stvarno teško gledati druge kako se trkaju, ali sada imam drugu ulogu. Sezona će biti teška. Imamo puno trka i mnogo stvari koje treba da se obave. Moram da budem na svom maksimumu i spreman sam za izazove“, izjavio je Kubica.

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Re: Williams predstavio FW41

Post od zarko.s. » Čet Feb 15, 2018 8:19 pm

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Čet Feb 15, 2018 8:25 pm

Bocni usisnici isti Ferrarijevi iz 2017.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Čet Feb 15, 2018 8:28 pm

zarko.s. napisao:
Čet Feb 15, 2018 8:25 pm
Bocni usisnici isti Ferrarijevi iz 2017.
Sad u Maranelu žderu lazanje i smeju se kao :"Evo i ovi se zahebali k'o mi prošle godine!" :)
Dogodine u Montrealu ;-)

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Čet Feb 15, 2018 8:30 pm

Što su ružne ove bele tange.
Slika

Korisnikov avatar
zarko.s.
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od zarko.s. » Čet Feb 15, 2018 8:56 pm

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Čet Feb 15, 2018 9:15 pm

Mnogo timova se naostrilo ove sezone mirise na dobro.Willijams,Mclaren ,TR pa i Zauber sa Alfom kao sponzorom i kad dodamo jos standardno Mercedes ,Ferrari i RB bice interesantno da se vidi ko je sta napravio

Korisnikov avatar
#Seb5
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 8:37 am

Post od #Seb5 » Čet Feb 15, 2018 9:33 pm

Od trenutno predstavljenih bolida, oba imaju usisnike slične kao SF-70H. Zanima me ko će još uraditi usisnike na sličan način, Sauber-Alfa?
Što se Willija tiče, dosta drugačiji bolid od prošlih godina i vide se neke smernice Paddy Lowea i onog De Bira ili kako već, bivšeg Ferrarijevog aero čoveka.
Ove tange u beloj su meni nekako privlačnije od Haasovih crnih ;)
#Seb5

Korisnikov avatar
Nemanja682
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 11:54 am

Post od Nemanja682 » Čet Feb 15, 2018 9:58 pm

Poprilično lep bolid, samo me je**** HALO toliko nervira da ne mogu da ga gledam!

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Čet Feb 15, 2018 11:26 pm

Неке ствари скинуше са ферарија, а неке са мечки....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Odgovori