Renault: Naša šasija ne može da parira Red Bullu i McLarenu

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Renault: Naša šasija ne može da parira Red Bullu i McLarenu

Post od rajs41 » Uto Feb 13, 2018 9:22 pm

Slika
Šef francuskog tima misli da njegova ekpa trenutno ne može da parira ostalim njihovim klijetima zbog deficita u šasiji.

Ove godine Renault će pored svog fabričkog tima motorima snabdevati još i Red Bull i McLaren. Ipak, Cyril Abiteboul veruje da će njiova dva klijenta moći da vode ozbiljnu borbu na gridu, dok će njegov tim šansu vrebati iz drugog plana:
“Mi znamo da imamo veliki deficit u odnosu na Red Bull u šasiji, kao i na polju aerodinamike i mehaničkog prijanjanja. Znamo da je Red Bull dosta dobar tim i pružaju odlične performanse. Imaju jednu od najboljih šasija. Za sada McLaren je jedna nepoznanica za nas, jer oni imaju sasvim drugačiju šasiju a i do skoro različit motor. Zbog toga, možda su nam oni nama bliži pa se nadam da ćemo moći da im pariramo. Mi smo još u fazi razvoja, trenutno postižemo dobre rezultate i gradimo naš tim. Mislim da pre 2019. ne možemo da izradimo poziciju sa kojom bi mogli da pariramo ostalima, ali se nadam da ove godine možemo smanjiti razliku.”

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Re: Renault: Naša šasija ne može da parira Red Bullu i McLarenu

Post od fap » Uto Feb 13, 2018 10:06 pm

Sami izgovori pa niste od juce sa svojim timom u F1.Da ste majmuni pa bi dosad napravili nesto od bolida.Al ovako je najbolje sledece godine ili za deset godina bicemo sampioni ,i svi srecni jer Reso drzi rec

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Sre Feb 14, 2018 2:06 am

fap napisao:
Uto Feb 13, 2018 10:06 pm
Sami izgovori pa niste od juce sa svojim timom u F1.Da ste majmuni pa bi dosad napravili nesto od bolida.Al ovako je najbolje sledece godine ili za deset godina bicemo sampioni ,i svi srecni jer Reso drzi rec
Nisu ni u Mercedesu majmuni pa kad su se vratili trebalo im je vremena da pridju najboljima, a i promena pravila da postanu sampioni. Nije lako sa zaostatkom.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sre Feb 14, 2018 9:59 am

Kojim zaostatkom sa motorom ,pa oni ovde pricaju u odnosu na Mclaren i RB timove kojikoriste iste motore a mozda i nijansu slabije.

bora11060
Reactions:
Pridružio se: Sub Nov 18, 2017 7:13 pm

Post od bora11060 » Sre Feb 14, 2018 2:54 pm

Mnogo tu faktora ima. I sam Ferari ulaže boga oca pa su i dalje večito drugi a i to im se ljulja.
GoMax

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Sre Feb 14, 2018 5:05 pm

fap napisao:
Sre Feb 14, 2018 9:59 am
Kojim zaostatkom sa motorom ,pa oni ovde pricaju u odnosu na Mclaren i RB timove kojikoriste iste motore a mozda i nijansu slabije.
Nisam ni mislio na motor, a nije ni Abiteboul (ili kako vec) mislio na motor, sto se i vidi kad se pazljivije procita izjava.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:

Post od fap » Sre Feb 14, 2018 6:55 pm

Pa i ja mislim na sasiju da dve ili tri godine ne mogu da se sastave da naprave sasiji u rangu Mclarena ili RBa a predstavljaju se kao ozbiljan tim

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Sre Feb 14, 2018 11:17 pm

fap napisao:
Sre Feb 14, 2018 6:55 pm
Pa i ja mislim na sasiju da dve ili tri godine ne mogu da se sastave da naprave sasiji u rangu Mclarena ili RBa a predstavljaju se kao ozbiljan tim
Pa ocigledno im je falio neki genijalac kao sto su Newey, Lowe ili Byrne da procita pravila i napravi nesto savrseno. Ali zato sad imaju Budkowskog. Sledece sezone treba ocekivati ozbiljan skok Renaulta.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16 #ForzaFerrari

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:

Post od AndrejR » Čet Feb 15, 2018 5:10 pm

fap napisao:
Sre Feb 14, 2018 6:55 pm
Usli su nespremni, kao sto su i sami rekli. Postovanje za to, nema mnogo proizvodjaca koji su spremni na takve rizike. Motor je bio nesto slabiji, ali sasiju bas nismo imali sa kime ni da uporedimo, osim sa RB-om koji je tu vec dugo i ima brutalan tim inzenjera. Prava stvar sad ce biti Meklaren - Reno poredjenje.

Korisnikov avatar
Jaguar F1
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:52 pm

Post od Jaguar F1 » Čet Feb 15, 2018 9:55 pm

DzonyDLG napisao:
Sre Feb 14, 2018 11:17 pm
Pa ocigledno im je falio neki genijalac kao sto su Newey, Lowe ili Byrne da procita pravila i napravi nesto savrseno. Ali zato sad imaju Budkowskog. Sledece sezone treba ocekivati ozbiljan skok Renaulta.
Kada ovako procitam pomislim da je Budkowski genijalac a on obican prevarant koji je imao zadataka da pokrade sto vise od ostalih timova.
Reno u F1 se, nazaloast, pretvorio u jeftinu lopovsku pricu.

Odgovori