Todt: Ne želim da vidim odlazak Mercedesa i Ferrarija?

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Todt: Ne želim da vidim odlazak Mercedesa i Ferrarija?

Post od rajs41 » Pon Jan 22, 2018 9:52 pm

Slika
Predsednik FIA-e izjavio je da će oni uskoro sesti za sto sa čelnicima italijanske kompanije i popričati o zajedničkim daljom planovima.

Najuspešniji tim u istoriji Formule 1 trenutno uživa privilegovan status u šampionatu kao i da ima određen uticaj o razvoju i daljim planovima ove organizacije. Pored finansijskih bonusa, Ferrari takođe ima prava veta na određene odlike koje ne mora da objašnjava.
“Tačno je da Ferrari ima tu moć da stvai veto na odrešene stvari. Sledeći put kada budemo u prilici da govorimo o njihovom statusu, ovo će biti jedna od tema razgovora.” kazao je Jean Todt.
Italijanski tim već neko vreme preti svojim odlaskom iz Formule 1, jer prvi čovek kompanije Sergio Marchionne javno kritikuje nove vlasnike i njihove planove koje se dotiču budućnosti samog šampionata. Todt, koji je bio šef tima od 1994. do 2007. kazao je da bi Formula 1 bila samo gora ukoliko bi Ferrari otišao.
“Uplašen sam ako vidim da Mercedes ili Ferrari odlaze. Ali, to je njihoba odluka. Ono što je sigurno ja ne želim da neko ode. Naravno da je Ferrari veliki brend. To je fabrički tim koji se takmiči ovde o samog osnivanja ovog šampionata. Tako da ja ne želim da vidim da Ferrari ode, ali mislim da i za njih nije dobro ako oni odu iz Formule 1, jer mi zajedno činimo odličnu kombinaciju. Biće bolno ako oni odu, ali to nije moja odgovornost.” dodao je Todt.

Korisnikov avatar
mik
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 11:52 pm

Re: Todt: Ne želim da vidim odlazak Mercedesa i Ferrarija?

Post od mik » Pon Jan 22, 2018 11:40 pm

auu, pa sudeci po ovoj izjavi situacija je ozbiljna.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Uto Jan 23, 2018 6:22 am

Za razliku od nekih drugih timova Ferari nije potezao odlazak kao adut u pregovorima...do sada.A tu je i Mercedes.Sa druge strane njihov odlazak bi bio korak u amerikanizaciji f1.N.p.r. Reno kao monotip proizvođač agregata za sve a šasiju kako ko sastavi.Ali to onda ne bi bila F1.
Greške su za početnike,mi iskusni pravimo katastrofe!

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Uto Jan 23, 2018 9:15 am

Mecke imaju ugovor do 2020. godine sa F1 i velika je verovatnoca da ce oni napustiti f1 cim taj ugovor istekne.

Izgleda da cemo mi mumiju praviti od blata.....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Uto Jan 23, 2018 11:26 pm

maverick napisao:
Uto Jan 23, 2018 9:15 am
Mecke imaju ugovor do 2020. godine sa F1 i velika je verovatnoca da ce oni napustiti f1 cim taj ugovor istekne.

Nadam se da gresis. Zelim da vidim da Svabu zgazi neki tim. Da se ne razumemo pogresno, ne zato sto je Mercedes, vec zato sto je Nijemac.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Sre Jan 24, 2018 10:03 am

Сада могу слободно да их згазе сви од реда...урадили су то што су урадили....повућиће се гарант 2020. године једино, ако они и ферари добију неку понуду која се не одбија тако лако...

Оопто су јенкији власници ф1 у траже силне промене у истој, мислим да ћемо тамо после 2020. гледати индиф1 такмичење, а не ф1....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
Sejo#95
Reactions:
Pridružio se: Pet Mar 10, 2017 10:14 pm

Post od Sejo#95 » Sre Jan 24, 2018 9:34 pm

Mozda se povuku kao fabricki timovi,ali bez njih F1 nije F1........
Što možeš sanjati, možeš i ostvariti.Enzo Ferrari.

Korisnikov avatar
kimijevština
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 4:13 pm

Post od kimijevština » Pet Jan 26, 2018 12:19 pm

maverick napisao:
Uto Jan 23, 2018 9:15 am

+1
Matori jeste bio kvaran i alav ali je imao koliko - toliko smisla i osećaja za F1...i jeste pravio gluposti, posebno poslednjih par godina, ali cenim da će ga ovi debelo nadmašiti 😢
''Steering wheel. Gloves and steering wheel yeah. Gimme steering wheel! Hey! HEY! Steering wheel, somebody tell him to give it to me! COME ON! MOVE!''

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pet Jan 26, 2018 12:36 pm

Rekao sam to cini mi se 2015-16 - Formula 1 treba da se raspadne i to sto pre. Posle 2020. bi bilo najbolje jer ovako ne ide a i ja delim utisak da ce ovi jenkiji da je upropaste samo tako. Jednostavno, amerikanci nemaju osecaj za evropske proizvode i ukuse (izuzeci - Vajper i Korveta i Mustang).

Odgovori