Kubica rezervni i razvojni vozač Williamsa

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Kubica rezervni i razvojni vozač Williamsa

Post od rajs41 » Uto Jan 16, 2018 8:04 pm

Slika
Poljak je ipak uspeo da se vrati u najbrži cirkus ali ovoga puta u malo drugačijoj ulozi.

Robert Kubica je skoro celu 2017. godinu proveo pokušavajući da zaradi svoje mesto u Formuli 1, prvo kroz test program Renulta a kasnije ista stvar ponovila se i sa Williamsom. Ipak, na testu u Abu Dabiju, Poljak je imao direktan okršaj protiv Rusa, pa je tako na kraju Williamsa odlčio da svoje trkačko mesto ipak da Sergeyu Sirotkinu. Zbog toga, Kubici je pripala uloga test vozača.
“Veoma sam srećan što ću se priključiti Williamsu kao rezervni i rezvojni vozač za ovu sezonu. Osećam da sam u najboljoj mogućoj formi a za to mi je bilo potrebno puno posla. Zbog toga želeo bih da se zahvalim Williamsu na ukazanoj šansi.”
“Uživao sam u svom povratku u padok u poslednjih nekoliko meseci i sada želim da dam moj maksimum u svom daljem radu sa Williamsom, kako bi što bolji razvili novi FW41. Imao sam prilike d vozim oba bolida FW36 i FW40, pa tako da sam dosta upućen u filozofiju rada i jedva čekam da vidim novi bolid.”

Odgovori