FIA i Renault dogovorili su se o Budkowskijevom angažmanu

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

FIA i Renault dogovorili su se o Budkowskijevom angažmanu

Post od rajs41 » Ned Dec 03, 2017 2:39 pm

Slika
Ove dve strane postigle su dogovor o transferu Poljaka u francuski tim.

Marcin Budkowski koji je u poslednjih nekoliko meseci bio velika tema u padoku Formule 1, jer je napustio svoju poziciju tehničkog direktora FIA-e i tako prešao u redove Renaulta. Naime, ova vest objavljenja je pre samo par nedelja u momentim kada je Budkowski obilazio fabrike timova i tako imao u uvid najnovje planove njihovih razvojnih rešenja. To je izazvali veliko nezadovoljstvo svih ostalih, ali po zakonu Marcin Budkowski nije u mogućnosti da počne da radi u Renultu tri meseca posle reskida saradnje sa FIA-om, što je okarakterisano kao veoma mali period.
“Timovi su uznemireni? I FIA je uznemirena. Mogu da kažem da je uvek tako jer nas napušta jedan talentovan inženjer. Svi oni koji su sa nama potpisali ugovore po švajcarskim zakonima imaju odrđena ograničenja. To znači da će i on imati period zabrane rada na drugom mestu od tri meseca. Mi smo uspeli da se dogovorimo sa Renaultom da Budkowski počne sa radom tek prvog aprila, što će biti period od šest meseci. Tako je kako je.” kazao je predsednik FIA-e Jean Todt.

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Re: FIA i Renault dogovorili su se o Budkowskijevom angažmanu

Post od DzonyDLG » Ned Dec 03, 2017 9:49 pm

Malo je reci da ovo nije fer. Mislim da ce ovo tek probuditi nesuglasice izmedju timova i da ce tek biti haosa... Malo zavere, Jean Todt Francuz, ovaj iz FIA-e sa svim saznanjima bas u Renault...
Slika

Korisnikov avatar
mik
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 11:52 pm

Post od mik » Ned Dec 03, 2017 11:37 pm

DzonyDLG napisao:
Ned Dec 03, 2017 9:49 pm
Malo je reci da ovo nije fer. Mislim da ce ovo tek probuditi nesuglasice izmedju timova i da ce tek biti haosa... Malo zavere, Jean Todt Francuz, ovaj iz FIA-e sa svim saznanjima bas u Renault...
Logicno bi bilo da ljudi na ovakvim polozajima imaju ugovore koji im ne dozvoljavaju da se zaposle u timovima bar par godina. Ali ...

Korisnikov avatar
AndrejR
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:04 pm

Post od AndrejR » Pon Dec 04, 2017 12:47 am

DzonyDLG napisao:
Ned Dec 03, 2017 9:49 pm
Jbg, svako gura gde moze. Ferari preti odlaskom, ovi nabavljaju FIA ljude, ko li zna sta tek Svabe rade... :lol:

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pon Dec 04, 2017 1:03 am

Vreme je da u F1 bude Noc Hugenota kao u flimu Kraljica Margo....Bojim se da je vreme da se F1 ocisti od FIA ali i Liberty Media.

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Pon Dec 04, 2017 11:09 am

Швабе, па спремају се за Nacht der langen Messer zwei....
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pon Dec 04, 2017 1:15 pm

Ozbiljno sad, ovo postaje bas ruzno - sticanje prednosti van staze, igre i igrice, mislio sam da smo to ostavili pre 10 godina sa aferom Spygate. Ne razumem i Reno - i oni su bili umesani u skandal i sada prave slican, a Bukovski naravno da ce izaci nevin kao Dzena Dzemson. E tu treba FIA lepo da kaze - nema ulaska u Reno do 2019!

Korisnikov avatar
maverick
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 1:36 pm

Post od maverick » Pon Dec 04, 2017 5:10 pm

Па то им је једина шанса да ухвате водеће за што краће време, да не чекају промене 2020. године. Улупали су много кеша у Ф1, а резултата ни на видику...
If a person has no dreams, they no longer have any reason to live. Dreaming is necessary, although in the dream reality should be glimpsed. For me this is a principle of life.

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Post od DzonyDLG » Pon Dec 04, 2017 5:15 pm

Kao sto rekose Mik i Ice lako se resi, ko ode iz FIA-e ne moze da se zaposli bar 3 godine ni u jednu kompaniju koja ima bilo kakve veze sa F1. Ali neko uzme pare za sve to... Lepo nas narod kaze para vrti gde burgija nece...
Slika

Odgovori