Ferrari ne podržava prostest Red Bulla na pravila oko broja agregata

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Ferrari ne podržava prostest Red Bulla na pravila oko broja agregata

Post od rajs41 » Sub Nov 18, 2017 7:24 pm

Slika
Tim iz Milton Kinsa neslaže se sa pravilom da ćemo naredne sezone imati samo 3 motora u upotrebi po vozaču.

Formula 1 sprema se da od naredne godine uvede pravilo po kome će vozači moći da bez penala iskoriste samo tri motora po sezoni, što bi prema prvim procenama moglo da dovede samo do većih kazni na gridu. Red Bull je zauzeo žestok stav prema ovome i na poslednjem sastanku Strateške grupe pokušao da ukine ovo pravilo. Ipak, Ferrari se protivio ovom predlogu austrijskog tima i stavio svoj veto, kako bi ostavio broj pogonskih jedinica po broju predviđenih za 2018.
Razlog Ferrarijevog protivljenja je činjenica da je italijanski tim potrošio jako puno sredstava u razvoju agregata za narednu godinu, pa bi tako svaka kasna promena imala veliki uticaj na njihove planove.
“Ja sam pokušao da promenim ovo pravilo, ali nisam naišao na nikakvu podršku. Nadao sam se da možemo da promenimo ovaj ishod, kako bi svi timovi imali manje problema sa eventualnim kaznama.” kazao je Christian Horner.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Re: Ferrari ne podržava prostest Red Bulla na pravila oko broja agregata

Post od gjoko-mkd » Sub Nov 18, 2017 9:46 pm

Pa ako su Ferari i Mercedes detjunirali motore za sledeću godinu....koja je logika da prihvate veći broj motora?
Da imaju slabije motore a ipak dovoljno jedinica?
Verovatno bi išli drugačijem putu izrade motora kad bi unapred znali da imaju neki motor plus...

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Sub Nov 18, 2017 11:27 pm

Ne razumem zasto se Ferari buni,nisu bas sinonim za pouzdanost pogonskih jedinica.

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Sub Nov 18, 2017 11:33 pm

Zasto se Ferari buni? Pa znalo se jos prosle godine da ce 2018. biti samo tri motora za sezonu i verovatno su ulozili vremena, resursa i novca u takav motor.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Post od gjoko-mkd » Sub Nov 18, 2017 11:46 pm

Praktičnije objašnjeno-deblji zidovi bloka motora, sva ležišta pojačana sa više materijala, rizični delovi kao klipnjače i klipovi verovatno teži..kao i čitav PU...i sad hoće neko da kaže-aj da zgolewmimo broj motora!!!!!!

A ko garantira da RB nije to planski uradio ? Šta ako oni nisu išli sa toliko predostrožnosti oko izrade motora????

Nije badava Ferari u petak skoro celu sezonu vozio PU br.1. Hoće da ispitaju dokle će ići taj motor i koji delovi treba pojačati

Korisnikov avatar
mik
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 11:52 pm

Post od mik » Ned Nov 19, 2017 12:53 pm

Plavi_groom napisao:
Sub Nov 18, 2017 11:27 pm
Ne razumem zasto se Ferari buni,nisu bas sinonim za pouzdanost pogonskih jedinica.
Pa pogledaj statistiku malo dalje u proslost, mislim da nisi u pravu.

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Ned Nov 19, 2017 6:15 pm

O.k verujem da je ranije bilo bolje. Mislio sam na prethodnu sezonu kad se uporedi pouzdanost Mercedesa i Ferarija. Definitivno je Mercedes bio pouzdanij.

Odgovori