Hartley favorit za slobodno mesto u Toro Rossu na VN SAD

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Hartley favorit za slobodno mesto u Toro Rossu na VN SAD

Post od rajs41 » Čet Okt 12, 2017 8:52 pm

Slika
Kako prenose ostrvski mediji ovaj Novozelanđanin je glavna opcija za upažnjenu poziciju u timu iz Faence.

Brendon Hartley trenutno važi za prvu opciju za upražnjeno mesto u Toro Rossu na sledećoj trci na stazi u Ostinu. Mlađi tim Red Bulla je odlučio da pre kraja sezone pusti Carlosa Sinza u Renault pa će njega ujedno zameniti povratnik Danil Kvyat, dok je sa druge strane Pierre Gasly ostavio upraženjeno mesto jer je Honda zahtevala da ovaj Francuz dovrši posao koji ima u japanskoj Super Formuli.
U obzir je bilo nekoliko imena, ali sada na površinu je isplivao Brendon Hartley koji je trenutno fabrički vozač Porschea u WEC šampionatu sa kojim je osvojio titulu a i nosi pobedu sa trke 24 časa Le Mana. On je ujedno bio i zvanični test vozač Red Bulla u sezonama 2009. i 2010. pre nego što ga je ova kompanija uklonila iz svog F1 programa. Takođe, Hartley je učestvovao i na testu mladih vozača na Manji Kuru 2012. kada je sarađivao sa Mercedesom.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: Hartley favorit za slobodno mesto u Toro Rossu na VN SAD

Post od rajs41 » Pet Okt 13, 2017 10:06 pm

Hartley i zvanično u Toro Rossu za VN SAD
Slika
Ovaj Novozelanđanin imaće priliku da debituje za juniorski tim Red Bulla.

Kao što se i ranije najjavljivalo, Brendon Hartley bio je prva opcija oko zamena Pierre Gasly, koji će sledeće nedelje učestvovati na završnici japanske Super Formule. Hartley, koji je bio i polaznik Red Bullove juniorske akademije, posle dužeg vremena dobio je šansu da debituje u ovom šampionatu.
“Osećaj je neverovatan. Ova prilika me je dosta iznenadila i ja sam oduvek želeo da ostavrim svoj san i debitujem u Formuli 1. Puno sam sazreo i naučio dosta toga od mog poslednjeg priustva u ovom šampionatu. COTA je staza na kojoj dosta uživam dok vozim i nedavno sam bio ovde. Pokušavam da budem smiren i da ne očekujem puno od svog debija u Formuli 1.” kazao je Brendon Hartley.

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Pet Okt 13, 2017 11:00 pm

???
Nekad ne razumijem rukovodstva ovih malih timova... U pravom smislu te riječi.

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Sub Okt 14, 2017 12:30 pm

Centurion napisao:
Pet Okt 13, 2017 11:00 pm
???
Nekad ne razumijem rukovodstva ovih malih timova... U pravom smislu te riječi.
Nije ovo los vozac koliko nije imao srece. Bio je deo RB-a pa su ga otpisali za F1, e onda je sa Porseom osvojio dva Le Mana i decko se svrstava u jedne od boljih Endjurans vozaca.

Korisnikov avatar
MosquitoSlayer
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 9:32 am

Post od MosquitoSlayer » Sub Okt 14, 2017 2:27 pm

Hulk je seo iz F1 bolida u LMP1 i pobedio na Le Manu, biće zanimljivo videti stvari vice versa. Msm, Porsche je bio šampionski auto, TR nije pa ne očekujem pobedu već samo da vidimo veštine koje poseduje Hartley. Slažem se sa Icemanom, on uopšte nije loš vozač.
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

Korisnikov avatar
Centurion
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 12:02 pm

Post od Centurion » Sub Okt 14, 2017 5:41 pm

MosquitoSlayer napisao:
Sub Okt 14, 2017 2:27 pm
Hulk je seo iz F1 bolida u LMP1 i pobedio na Le Manu, biće zanimljivo videti stvari vice versa. Msm, Porsche je bio šampionski auto, TR nije pa ne očekujem pobedu već samo da vidimo veštine koje poseduje Hartley. Slažem se sa Icemanom, on uopšte nije loš vozač.
Znaš kako Moskito, Le Man mi je, generalno endjurans, potpuno drugačiji štih i način vožnje. Nerijetko se dešava da vrhunski umjetnici iz Lm serije ne naprave ništa u F1. Nekako, te dvije kategorije mi ne idu zajedno.
Tako mislim da i Hartli, pitanje. Ne velim da nije opasan bio u Prošeiću, jeste, ali...
Juče sam odgledao neke njegove sažetke. Kvalitetno i veoma brzo. Pitanje, koliko se snaći pri kraju sezone, u ne baš brzom i pouzdanom bolidu...
Možda šećer u vodu, i više štete na vlastito prezime nego koristi.

Korisnikov avatar
MosquitoSlayer
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 9:32 am

Post od MosquitoSlayer » Sub Okt 14, 2017 6:34 pm

Zato sam i izrazio želju da vidim kako će se pokazati u F1. Slažem se da su dva različita sveta Le Man serija i F1. Hulk se lepo snašao u edurance trci, čak pobedio, pa mi je želja da vidim kako će se Hartley snaći. Što bi kolega Iceman rekao, šta zna dete šta je 1000 konja... Mislim da ovo dete zna, ali sačekajmo
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

Odgovori