Lauda: Formula 1 izgubiće svoju draž ako bude previše bezbedna

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Lauda: Formula 1 izgubiće svoju draž ako bude previše bezbedna

Post od rajs41 » Čet Okt 12, 2017 8:25 pm

Slika
Jedan od vodećih ljudi Mercedesa izjavio je da se treba znati granica oko polja unapređivanja same bezbednosti.

Niki Lauda koji je u svojoj trkačkoj karijeri bio umešan u jedan fatalan incident za VN Nemačke i to 1976. godine, oštro je kritikovao Halo zaštitu tvrdeći da je ovoga puta Formula 1 otišla predaleko na polju bezbednosti.
“Mislim da ne trebamo da se trudimo da Formulu 1 napravimo potpuno bezbednom, jer će na kraju ljudi izgubiti interest za šampionat. Ovi vozači trebalo bi da budu najbolji vozači na svetu. To i mi želimo. Ljudi ponekad vole da vide incidente, da znaju kakvi su im limiti. Ako odemo predaleko, možemo uništiti ovo što imamo.” kazao je Niki Lauda.
Austrijanac veruje da je sadašnja konfiguracija bolida dostigla visok nivo bezbednosti.
“Danas, vozači na trke dolaze sa svojom pordicom čak i sa svojim ljubimcima i gledaju trke jer one nisu više opasne. U moje vreme nije bilo tako jer mi nismo želeli da nas naše supruge gledaju kako nas stavljaju u kovčege. Sada je druga era, Formula 1 je mnogo sigurnija i mislim da ne trebamo ništa više da radimo na polju bezbednosti.”

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Re: Lauda: Formula 1 izgubiće svoju draž ako bude previše bezbedna

Post od One and Only » Pet Okt 13, 2017 5:08 pm

Tebra Nikola, ovom izjavom si isprcao 90% vozača, i Kajlu i Halo - ko je tamo, i maFIAse..
Nemam dovoljno vremena da tražim po internetu ali ako je ova izjava verodostojno prenesena -
ispao si hrabri krojač koji je jednim udarcem (izjavom) pobio silne muve!
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
Strelok
Reactions:
Pridružio se: Ned Maj 28, 2017 12:06 pm

Post od Strelok » Pet Okt 13, 2017 7:19 pm

One and Only napisao:
Pet Okt 13, 2017 5:08 pm
Tebra Nikola, ovom izjavom si isprcao 90% vozača, i Kajlu i Halo - ko je tamo, i maFIAse..
Nemam dovoljno vremena da tražim po internetu ali ako je ova izjava verodostojno prenesena -
ispao si hrabri krojač koji je jednim udarcem (izjavom) pobio silne muve!
Preterivanje sa bezbednoscu je samo deo kolaca koji truje F1 vec godinama...
Alessandro "Sandro" Nannini

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Pet Okt 13, 2017 7:21 pm

Na polju bezbednosti treba raditi uvek, ali sada ne na F1 bolidima vec na drugim stvarima - staza, zastitne ograde, zone izletanja, bankine.

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Pet Okt 13, 2017 11:05 pm

Ako sam dobro razumeo matorog frankenštajna ,f1 gubi na gledanosti zbog tamo neke glupe zastite? A ne zbog toga što se raznim pravilima trude da bolid f1 pretvore u toyotu prius? A mi ljubitelji pravog trkanja treba da se odusevljavamo time ko je napravio bolju bateriju,ko je potrosio manje goriva i čij će motor izdržati više trka vožen debelo ispod svog limita.Nisam protiv bilo koje vrste zaštite vozača,trke ne gledaju sadisti koji uzivaju u povredama ili pogibijama vozača(bar se nadam da je tako). Ali razlog gubitka interesovanja traže na pogrešnoj strani.

Odgovori