Šuškanja, spekulacije - Opsta diskusija

Odgovori
Korisnikov avatar
Grmi
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:42 pm

Re: Šuškanja, spekulacije - Opsta diskusija

Post od Grmi » Pon Dec 03, 2018 9:18 pm

Meni se ova za pit stop advantage uopste ne svidja. Kad jedan izlazi iz pita, a ovaj drugi na startnom ciljnom pravcu, cimas sta ce biti, dal ce ovaj da ga prestigne ili ce ovaj sacuvati poziciju. Ovako pise, lupam 2 desetinke, pa se ne cimas jer znas sta ce da se desi.
A ovaj overtaking probability mi se cini da su ubacili, onako da se vidi da su oni nesto novo ubacili, jer se vidi kad ce neko da prestigne, a kad nece.

Korisnikov avatar
kimi33
Reactions:
Pridružio se: Pon Feb 27, 2017 3:50 pm

Post od kimi33 » Pon Dec 03, 2018 9:45 pm

Ja ne znam šta su mislili pod "Car performance" grafikom.. Da li samo tipa temperaturu guma-kočnica i sl. ili ukupne performanse bolida što mi deluje neizvesno i nemoguće

Sent from my F5321 using Tapatalk

Kimara 777

Korisnikov avatar
poTTa20
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:42 am

Post od poTTa20 » Uto Dec 04, 2018 12:05 am

Ja sam za menjanje guma ovako nekako zamislio. Mučih se ko zna koliko vremena da napravim ovaj ubogi gif :lol:

Dakle Montoja ulazi u boks i imamo koje gume su mu "nazuvene". Kada Montoja stane, vreme počinje da se broji od 0.0, i kada se zamena obuće izvrši tajmer staje i onda ide prikaz koje je gume stavio.

Znači kao ovo dole, samo mnogo jače, jer tamo valjda imaju nekoga ko se bolje od mene razume u ove ultra, mega, giga specijalne efekte.

Slika

Korisnikov avatar
MosquitoSlayer
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 9:32 am

Post od MosquitoSlayer » Uto Dec 04, 2018 3:47 pm

Hmmmmm, da li je slika slučajno izabrana... :D
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem…

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Dec 04, 2018 4:58 pm

MosquitoSlayer napisao:
Uto Dec 04, 2018 3:47 pm

Hmmmmm, da li je slika slučajno izabrana... :D
"Pozovite timove i vozace javno... neka misle da ucestvuju u izboru" :lol:

Mada, kad vec ima 5 komponenti i imaju 3 meseca da spreme gume, onda neka ih ovako pozovu i svaki tim bira 3 od 5 za svaku trku (znam da nisam prvi koji to kaze). Onda ce svaki tim imati neku smesu koja im odgovara i bolid ce razvijati prema tome. Pa bi trebali na trkama da vidimo sve timove da voze na 100%, jer znaju da taj bolid na tim gumama to moze.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Čet Dec 06, 2018 9:27 am

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:

Post od Lesa091 » Čet Dec 06, 2018 11:03 am

8 prvih i jedno drugo mesto, verovatno je Horner stavio Maksa na prvo. Mozda i najrealnija lista top10 za ovu sezonu koju videh do sad.

AlexPb
Reactions:
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:09 pm

Post od AlexPb » Čet Dec 06, 2018 2:26 pm

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Čet Dec 06, 2018 3:38 pm

poTTa20 napisao:
Uto Dec 04, 2018 12:05 am
Ja sam za menjanje guma ovako nekako zamislio. Mučih se ko zna koliko vremena da napravim ovaj ubogi gif :lol:

Dakle Montoja ulazi u boks i imamo koje gume su mu "nazuvene". Kada Montoja stane, vreme počinje da se broji od 0.0, i kada se zamena obuće izvrši tajmer staje i onda ide prikaz koje je gume stavio.

Znači kao ovo dole, samo mnogo jače, jer tamo valjda imaju nekoga ko se bolje od mene razume u ove ultra, mega, giga specijalne efekte.

Slika
E toooo brate! Ne bih se bunio ni da ovako izgleda, a ne da nagadjamo ko je kad, na koje gume presao i za koje je vreme odradjen pit. Bitno da su oni stavili grafiku koja prikazuje verovatnocu sa koje strane ce biti izvrseno preticanje. To mi je tako kretenski da ne mogu da vam opisem, pa draz trkanja je da ti gledajuci uzivas u neizvesnosti da li ce, kada, kako i sa koje strane pasti preticanje.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Slika

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:

Post od Lesa091 » Pet Dec 07, 2018 4:07 pm

dinca93 napisao:
Pet Dec 07, 2018 3:39 pm
Mali offtopic.

Mercedes navodno sa motorom za 2019. jos nije ispunio ocekivanja u pogledu konjskih snaga. Kako Toto kaze, ima saznanja da su rivali napravili veci skok od njih, te je tim postavio nove ciljeve za razvoj. Sto se tice aero pravila, manje vise su svi vratili izgubljen df zbog novog prednje krila.
Kako sam ja razumeo tu vest, prvo su pre 6 nedelja dobili informacije da konkurencija dobro napreduje na polju motora. Pa su oni u Mecki postavili jos vise i ambicioznije ciljeve. I sad kasne za tim visim ciljevima. Samim tim, mislim da ne kasne nigde vec su na putu koji su prvobitno planirali.

I hvala za vest, poceo sam da prestajem da pratim razvoj preko zime :smajli_sa_pivom:

Odgovori