Vettel: Ferrari nikada u 2018. nije imao dominantan auto

Odgovori
Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Vettel: Ferrari nikada u 2018. nije imao dominantan auto

Post od rajs41 » Sub Nov 03, 2018 8:13 am

Slika
Vozač Ferrarija izjavio je da SF71H bio samo nadogradnja svog predhodnika.

Prošle nedelje Sebastian Vettel i matematički je izgubio sve šanse da dođe do nove titule, koja je kao i predhodne godine otišla u ruke Lewisa Hamiltona. Neki vozači i timovi su tokom ove godine verovali da je italijanski tim napravio dominantan bolid, ali Nemac misli drugačije:
“Možda ja imam drugačije mišljenje nego ostali. Mislim da je apsolutno tačno da možemo da kažemo da sam imao veoma jak bolid, ali loša je procena ako ga nazovemo dominantnim, to nije baš istina. Ako pogledate razultate ja ne vidim nikakvu dominaciju.”
“U Belgiji nismo imali pol poziciju, iz bilo kakvih uslova. Pobedili smo jer je Spa dizajnirana da krivina O’ruž se vozi punim gasom. Prošle godine nismo imali toliko jak motor, pa zbog toga preticanje na tom delu staze nam nije uspelo. Ove godine nismo imali te probleme, pa smo neke stvari uspeli da materijalizujemo.”
Vettel je ovoga puta kritokovao Ferrarijev nedostatak tempa, kao i da je to jedan od glavnih razloga zbog čega ove godine nisu stigli do cilja.
“Očigledno, nismo bili dovoljno brzi. Na kraju dana nismo imali željenu brzinu da osvojimo šampionat. Prošle godine bili smo veoma brzi do sredine sezone, ali očigledno da nam neke staze nisu odgovarale, kao i da smo sa nekih trka morali da odustanemo. Izgubili smo fokus, jer jednostavno nismo imali brzinu. Ove godine stvari su bile slične, na nekim trkama nismo imali tempa za Merecdesom. Šteta.”

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Re: Vettel: Ferrari nikada u 2018. nije imao dominantan auto

Post od dinca93 » Sub Nov 03, 2018 10:30 am

Ne seri.
Izgleda njemu treba dominantan bolid da bi osvojio titulu. Neka varijanta RB-a iz 2013. kada je vezao 9 pobeda za redom, uz pomoc Pirelija I promene komponenti guma u sred sezone. Svaka druga masina sa kojom mora da se bori sa konkurencijom izgleda ne valja. Ove godine su imali bolid za titulu, ali momentum je cudo, a momentum je presao na Mecku zbog njegovih, ne Ferarijevih gresaka, jer su njegove greske pocele mnogo ranije.
Prvo Baku. Imitira Rikarda. Bacio je u najmanju ruku drugo mesto, ako ne i pobedu. Hamilton pobedio ni kriv ni duzan.
Onda Francuska. Komotno P2 da se nije skucao na startu.
Nemacka.
Italija i komentar upucen na racun Hamiltona:"Gde je mislio da prodje".
Oduzeti sve te bodove Hamiltonu koji su mu poklonjeni, I dati Fetelu, prvi deo sezone bi jako drugacije izgledao.

Prvi deo sezone je trebalo da bude u znaku Ferarija, i jeste bio u smislu brzine, ali u smilu realizacije jako lose. Da je ubancio sve te bodove, imao bi nesto cime bi mogao da pokrije Ferarijev gubitak tempa u Singapuru, Rusiji i Japanu. Ali opet, u Singapuru je izgubio ceo FP2 zbog kontakta sa zidom, nije odradio race sim, ali dobro, i Ferari ga je zeznuo sa boksom. Japan podijum u najmanju ruku. Amerika pobeda komotno da se opet nije okrenuo.

Nije mu islo na ruku to sto Hamilton mozda vozi najbolju sezonu u zivotu.
Sada me jako zanima Ferarijev pristup sl. sezoni, i koju ce ulogu Lekler igrati. Izjavio da sigurno nece biti potrcko Fetelu.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Sub Nov 03, 2018 12:02 pm

Nemačka,9 sekundi,25 poena,zid,hvala doviđenja. Auto nije dovoljno brz??? Kenjac.
Dogodine u Montrealu ;-)

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Sub Nov 03, 2018 12:41 pm

Ostavicu ovo ovde.

"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Slika

Plavi_groom
Reactions:
Pridružio se: Ned Okt 08, 2017 2:41 pm

Post od Plavi_groom » Ned Nov 04, 2018 1:27 pm

Bolid je bio dovoljno brz da se uzme titula da nisu prosuli gomilu bodova. Bodove su bacali zahvaljujuci i njegovim i timskim greskama. Nisu bili dominantni kao merc u nekim prethodnim sezonama. Ali u najmanju ruku bili su izjednaceni,ta prednost se menjala od staze do staze zavisi kako je koja kom timu odgovarala. Sa druge strane Luis je odvezao mozda sezonu karijere,kapa dole. Ovu titulu je osvojio moze se reci junacki,nije gubio glavu kad su bili sporiji od ferarija pokazao zube kad je trebalo. Sve u svemu apsolutno zasluzeno bravo.

Korisnikov avatar
Cp6uH
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 3:14 pm
Kontakt:

Post od Cp6uH » Uto Nov 06, 2018 9:16 am

Imali su brzinu, samo nisu imali strategiju i što je Vetel sam sebe sjebao x puta
Budući da sad imamo smajli sa pivom, iznajmljujem prostor za potpis, vaš oglas će biti viđen na celom forumu

Odgovori