Kubica priznao da imaš šanse da postane test vozač Ferrarija

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Re: Kubica priznao da imaš šanse da postane test vozač Ferrarija

Post od rajs41 » Čet Nov 22, 2018 6:00 pm

Potvrđeno: Kubica i zvanično u Williamsu u narednoj sezoni
Slika
Britanski tim potvrdio je da će ovaj Poljak voziti za njih u 2019.

I kako su mnogi izvori navodili, Robert Kubica uspeo je da se posle teške povrede vrati u najbrži cirkus. Ovaj put to će učiniti sa Williamsom a za sada iza sebe ima 76 trka u Formuli 1 i jednu pobedu za VN Kadade 2008. godine sa BMW Sauberom.
Da se prisetimo, Robert je u februaru 2011. doživeo tešku povredu ruke na reli trci u Italiji, zbog čega je njegova desna ruka pretrpela oštećenja, ali uspeva da se sa izmenama na volanu bolida snađe sa svim funkcijama.
“Želim da se zahvalim svima koji su mi pomogli tokom teškog perioda u poslednjih nekoliko godina. Bilo je ovo izazovno iskustvo vratiti se u Formulu 1 i ono što je bilo nemoguće sada je potpuno moguće. Veoma sam uzbuđen što ću se naći na gridu u 2019. Naravno da je do ovoga bio dosta dugaćak put, ali sa ovom potvrdom dolaze i novi izazovi i jedva čekam da radim sa Williamsom na stazi. Neće biti lako, sa teškim i posevećenim radom ja i George pokušaćemo da poguramo tim napred.” kazao je Robert Kubica.

Korisnikov avatar
Nemanja682
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 11:54 am

Post od Nemanja682 » Čet Nov 22, 2018 7:15 pm

Svaka čast, uvek sam gotivio Kubicu kao vozača.
Ali, malo sam skeptičan po pitanju njegovih performansi. Ipak, ovi bolidi su totalno različiti od onih što su bili u njegovo vreme.
Plus, Vilijamsu sledeće godine odlazi Martini, a novog sponzora nema ni na vidiku. Ne znam koliko će moći da poguraju tim napred bez novca od glavnog sponzora u ovakvoj raspodeli snaga.
Ali živi bili pa videli. Robert je rasan trkač, možda uspe da izvuče nešto...

Korisnikov avatar
Dangara
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 7:58 am

Post od Dangara » Čet Nov 22, 2018 7:18 pm

Drago mi je zbog Kubice, mnogo!

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Čet Nov 22, 2018 8:28 pm

Ovaj put mi je drago što sam demantovan.
Dogodine u Montrealu ;-)

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Post od rajs41 » Čet Nov 22, 2018 9:30 pm

Poljski sponzori podržali Roberta Kubicu na putu povratka u Formuli 1
Slika
Williams je i zvanično potvrdio da je Poljak voziti za njihov tim naredne sezone.

Robert Kubica već duže vreme je važio za kandidata za trkačko mestu u timu iz Gruva a ovu poziciju pored njega pecali su i vozači koji su imali značajno više novca na raspolaganju od svojih sponzora. Na kraju, Poljak je odneo sav plen a u tome su mu pomogli sponzori iz njegove zemlje.
“Naši novinari su saznali da će sponzor tima biti PKN Orlen (poljska naftna kompanija), koja će u tim uložiti 10 miliona evra.” preneo je poljski radio RMF FM. “To je jedan najvećih projekata u našoj zamlji i u istoriji sponzorstava poljskih kompanija. Logo PKN biče prikazan na bolidu Williamsa i na Robertovoj odeći.”

Odgovori