Kubica priznao da imaš šanse da postane test vozač Ferrarija

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Kubica priznao da imaš šanse da postane test vozač Ferrarija

Post od rajs41 » Sre Okt 31, 2018 11:20 pm

Slika
Poljak je izjavio da bi u narednoj sezoni mogao da bude deo tima iz Maranela.

Robert Kubica ove godine ima ulogu test i trećeg vozača Williamsa, ali je i ove kao i prošle godine još uvek u igri za trkačko mesto, mada su mu šanse sve manje i manje. Tim iz Gruva je za narednu sezonu već rezervisao svoje mesto za Georgea Russella, a za drugi deo garaže pored Kubice bore se još Nyck de Vries i Esteban Gutierrez.
“Bilo bi lepo da se trkam i naredne godine, ali moj povratak treba da bude na pravi način. Ne želim ništa da forsiram. To bi trebalo da bude nagrada za savm moj dug put. To će sve da se vrti oko pravog okruženja i ljudi sa kojima ću da radim.” kazao je Kubica.
On je dodao da postoje šanse da vozi i u nekim drugim serijama:
“Nije tajna da Williamsa traži načine da popuni rupu koju je iza sebe ostavio Stroll. Sada zavisi šta sve žele od drugog vozača. Ja bih njima mogao da pomognem samo ako imamo isti zajednički cilj. Želim da stojim iza onoga što mogu da ponudim.”
Ukoliko prođe predviđen rok, Kubica je dodao da bi prihvatio posao koji je do skoro imao Danil Kvyat, koji je bio Ferrarijev razvojni vozač.
“Možda.” odgovorio je Kubica sa osmehom. “Postoje razgovori. Ukoliko postoji neka šansa da nosim crvene boje, to bi značilo da bi se moji snovi potpuno ispunili. Bio sam jednom veom blizu, ali to se nije deislo zbog moje povrede. Ne kažem da se išta dešava, ali ako postoji šansa, razmiliću.” dodao je Poljak.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Re: Kubica priznao da imaš šanse da postane test vozač Ferrarija

Post od rajs41 » Pet Nov 09, 2018 10:53 pm

Kubica: Williams mi je ponudio trkačko mesto za narednu sezonu
Slika
Ovalj Poljak izjavio je da ima ponudu za vozačko mesto za narednu godinu.

Poljak, koji je prošle sezone ostao bez mesta u Williamsu jer se ovaj tim odlučio da umesto njega uzme Sergeya Sirotkina, morao je da se zadovolju ulogom test vozača. Ali, kako piše Aurosport, njegovi snovi za povratak u Formulu 1 mogli bi biti veoma lako ostavljivi. Već duže vreme, Kubica se nalazi na vrhu liste vozača za trkačko mesto u Williamsu, ali sada ima i prilike da postane razvojni vozač Ferrarija, jer je to mesto ostalo upražnjeno odlskom Danila Kvyata.
“Mislim, da smo veoma blizu odluke.” kazao je Kubica za Autosport. “Sa moje strane gledišta, sve sam bliži, imam rok za njeno donošenje. Biće sve to gotovo za nekoliko dana, jer ja tako želim i odlučiću ono što je najbolje za mene. U ugodnoj sam situaciji i to je ono što pričam u poslednjih par nedelja. Radiću ono što mi daje uverenje da je ispravno i ono posle čega ću moći da uživam.” kazao je Kubica.
Test vozač Williams nedavno je priznao da postaoje šanse da postane i razvojni vozač Ferrarija.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Nov 12, 2018 10:50 pm

AMuS: Kubica do kraja nedelje potpisuje ugovor sa Williamsom
Slika
Kako navodi ovaj nemački portal Poljak od trkačkog mesta u timu dele samo detalji.

Robert Kubica ove sezone imao je ulogu trećeg i test vozača Williamsa, ali je na kraju prošle sezone trkačko mesto u timu izgubio baš od Sergeya Sirotkina. Sada, prema pisanju Auto Motor und Sporta njegove šanse da se nađe na gridu naredne sezone veće su od 90% i ova stvar trebalo bi da bude gotova do kraja nedelje.
Tako bi se Kubica posle devet godina vratio na trkački vikend kao standardan vozač a poslednji put to je učinio baš u Abu Dabiju 2010. godine. Sa druge strane Esteban Ocon mogao bi da imao zanimljivu ulogu u timu, jer bi prema rečima Toto Wolffa bio test vozač Merecdesa, Force Indije i možda Williamsa.

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Uto Nov 13, 2018 8:42 am

Da za jednog Okona nema mesta a ovaj ce sa jednom rukom da vozi.Willijams nasta sispao.

Korisnikov avatar
Sejo #95-2
Reactions:
Pridružio se: Čet Sep 06, 2018 3:12 pm

Post od Sejo #95-2 » Uto Nov 13, 2018 3:08 pm

Mislim da ga ne treba shvatat olako.Tu su godine iskustva i godine saradjivanja sa inzenjerima,smatram da je mnogo korisniji za tim od Okona.A to ,da li vozi jednom rukom je nebitno jer ima dozvolu od doktora.
"Što možeš sanjati, možeš i ostvariti." Enzo Ferrari

Korisnikov avatar
fap
Reactions:
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 9:31 pm

Post od fap » Uto Nov 13, 2018 3:34 pm

Koje iskustvo pa.od kad nije u F1.Jedino dobro sto ce mali Rasel pored njega da izgleda kao super zvezda.Odrace ga mali.A i treba kad oce nazad u F1.
Sto se iskustva tice hoces da kazes da Baton nije bolje resenj.Al jbg Kubica donosi i pare.Da se ne zaboravi on placa svoje mesto

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Nov 13, 2018 4:24 pm

fap napisao:
Uto Nov 13, 2018 3:34 pm
Da se ne zaboravi on placa svoje mesto
Tesko se to moze zaboraviti kad je Vilijams u pitanju. I ove i sledece sezone im oba vozaca placaju za mesto. ;)
Ili se racuna samo kad Kubica donese pare od sponzora, a Rasel preko Mercovih para i motora nije placanje za mesto. Al na ovu temu ne vredi komentarisati dok zvanicno ne objave da je sve potpisano. I pre godinu dana je on bio na korak od potpisa svakih 10 dana, pa nista.

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Kontakt:

Post od rajs41 » Pon Nov 19, 2018 7:22 pm

Poljski mediji: Williams u Abu Dabiju potvrđuje Roberta Kubicu
Slika
Kako novode izvori iz ove zemlje očekuje se da ovaj Poljak dobije unapređenje za narednu sezonu.

Baš VN Abu Dabija 2010. godine bila je i za sada poslednja trka za Roberta Kubicu, koji je nešto kasnije doživeo tešku povredu u reli nesreći. Poljak je uspeo da se oporavi od povrede, pa je tako već testirao za Renault i Williams a trenutno i obavlja funkciju test vozača tima iz Gruva. Iako je on tokom prošle godine bio jedan od bitnijih kandidata za trkačko mesto, taj posao je na kraju dobio Sergey Sirotkin.
Cezary Gutowski, poljski novinar je na svom Tviter profilu napisao da će Williams u četvrtak potvrditi Kubicu.

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Čet Nov 22, 2018 11:10 am

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Čet Nov 22, 2018 4:31 pm

fap napisao:
Uto Nov 13, 2018 3:34 pm

Sto se iskustva tice hoces da kazes da Baton nije bolje resenj.
Mislim da Baton ne bi prihvatio ni poziv od Mercedesa ili Ferarija a kamoli Vilijamsa ovakvog kakav je sad. On uziva u japanskoj SuperGT i LPM1 seriji, sa F1 je zavrsio.

A sto se tice Kubija, ovo je za mene najveci povratak u F1 ikada bas zbog te ruke i sto ga je vecina otpisala, dokazao je na ovogodisnjim testiranjima da je sa takvom rukom brzi od Strola i Sirotkina sto je za svaku pohvalu! Bice izuzetno zanimljivo pratiti Vilijams odnosno duel Kuca Rasel ako nista drugo, za razliku od ove godine kada ih bukvalno niko nije primecivao, samo su popunjavali mesta na gridu.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

Slika

Odgovori