Vettel: Nisam neki matematički genije ali boriću se sve dok imamo šanse

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Vettel: Nisam neki matematički genije ali boriću se sve dok imamo šanse

Post od rajs41 » Pon Okt 01, 2018 10:21 pm

Slika
Vozač Ferrarija posle VN Rusije sada ima 50 poena zaostatka za Lewisom Hamiltonom.

I tako veliki zaostatk neće naterati Nemca da odsutane od borbe za titulu, gde na pet trka do kraja njegov minus za vodećim Britancem se povećao na 50 bodova.
“Nisam neki genije za matematiku, ali sam uvek umeo da sračunam ove stvari.” kazao je Vettel posle trke u Rusiji. “Nikako neće nam biti lakše ako nastavimo da gubimo poene. Da li verujem u titulu, moj dogovor je da. Ukoliko Hamilton odustane sa neke trke onda će se stvari promeniti. Idealno bi bilo da se to dva puta desi, naravno da to ne želim Lewisu, ali sve opcije su otvorene. Zbog toga moramo da ostanemo na vrhu naše igre, što svakako nije bilo u Sočiju. Naš fokus je da pobedimo na ostalim trkama.”
Hamilton za sada imao osam pobeda u ovoj sezoni, odnosno pet u poslednjih šest trka, dok Vettel ukupno imao 5 trijumfa.

Gile
Reactions:
Pridružio se: Sre Jun 27, 2018 12:31 pm

Re: Vettel: Nisam neki matematički genije ali boriću se sve dok imamo šanse

Post od Gile » Uto Okt 02, 2018 11:04 am

Ferari nece do kraja pobediti nijednu trku . Na nemackom automotorspotru pise da je maFIA ugradila neke dodatne sensore na sve bolide sa ferarijevim motorom jer se mercedes zalio kako ferari radi nesto ilegalno. ( Pazi na zahtev Mercedesa). Dok se maFIA bavi ferarijem mercedes pravi raziku od pola sekunde nad ferarijem a sekundu i jace nad ostalima jer njih niko nekontrolise ( verovatno nemaju vremena kontrolisati Mecke) a i ovi iz ferarija su glupi sto im neudare kontru sa tom zalbom vise vec cute kao p...!

Korisnikov avatar
mik
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 11:52 pm

Re: RE: Re: Vettel: Nisam neki matematički genije ali boriću se sve dok imamo šanse

Post od mik » Uto Okt 02, 2018 11:13 am

To moze biti logicno objasnjenje trenutne situacije pada Ferarijevih performasi.
Gile napisao:Ferari nece do kraja pobediti nijednu trku . Na nemackom automotorspotru pise da je maFIA ugradila neke dodatne sensore na sve bolide sa ferarijevim motorom jer se mercedes zalio kako ferari radi nesto ilegalno. ( Pazi na zahtev Mercedesa). Dok se maFIA bavi ferarijem mercedes pravi raziku od pola sekunde nad ferarijem a sekundu i jace nad ostalima jer njih niko nekontrolise ( verovatno nemaju vremena kontrolisati Mecke) a i ovi iz ferarija su glupi sto im neudare kontru sa tom zalbom vise vec cute kao p...!
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Uto Okt 02, 2018 11:29 am

Pobediće ga Lui opet u Japanu.
Mislio sam pre Monce da će Fer da samelje do kraja.
Sada mislim da će Merc dobijati većinu trka do kraja.
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am
Kontakt:

Re: RE: Re: Vettel: Nisam neki matematički genije ali boriću se sve dok imamo šanse

Post od DzonyDLG » Uto Okt 02, 2018 12:22 pm

mik napisao:
Uto Okt 02, 2018 11:13 am
To moze biti logicno objasnjenje trenutne situacije pada Ferarijevih performasi.
Gile napisao:Ferari nece do kraja pobediti nijednu trku . Na nemackom automotorspotru pise da je maFIA ugradila neke dodatne sensore na sve bolide sa ferarijevim motorom jer se mercedes zalio kako ferari radi nesto ilegalno. ( Pazi na zahtev Mercedesa). Dok se maFIA bavi ferarijem mercedes pravi raziku od pola sekunde nad ferarijem a sekundu i jace nad ostalima jer njih niko nekontrolise ( verovatno nemaju vremena kontrolisati Mecke) a i ovi iz ferarija su glupi sto im neudare kontru sa tom zalbom vise vec cute kao p...!
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Da li je ovo direktno povezano sa spijunazom Ferarija putem "onboard" kamera, sta mislite da li su tako inzenjeri iz Mercedesa uspeli da doznaju gde FIA treba da postavi senzor? Ili je sve ovo samo farsa a Mercedes je jednostavno ponovo nasao nacin da pretekne Ferari? Ja bih vise voleo da verujem u ovo drugo. Po meni, ovakvim tekstovima AMuS samo skodi Mercedesu, ako shvatate sta hocu da kazem.
"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16

Slika

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Uto Okt 02, 2018 12:28 pm

A tek autobild sto ih ukopava! :lol: Dok se oni kunu u inzinjerske sposobnosti Alisona i Vozacka umeca svog velikog sampiona, Nemacka stampa im veoma pomaze. :o

"The fact is I don't drive just to get from A to B. I enjoy feeling the car's reactions, becoming part of it." Enzo Ferrari

#Kimi7 #CL16

Slika

Korisnikov avatar
dinca93
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm

Post od dinca93 » Uto Okt 02, 2018 1:01 pm

Ko gubi ima pravo da se ljuti 😉
Sad ce vam opet Mercedes biti kriv za gubtak titule, a ne Ferarijeva i Fetelova nesposobnost. Dok god se budu trazili izgovori, izmicace titula. Samo bez Fetelovih gresaka, tabela bi dosta drugacije izgledala, da ne spominjem jos Ferarijeve greske. U pitanje performansi ne treba ni da ulazim, bodovi su baceni na greske, ne na brzinu.
Ali, neka opet bude da je Mercedes muljao. Ne navijam za taj tim, ali ovo sto se pise je presmesno.
Life is measured in achievements, not in years alone. -Bruce McLaren
If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver. Ayrton Senna

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Kontakt:

Post od DzonyDLG » Uto Okt 02, 2018 1:24 pm

Da ne bi ponovo preslo u licna prepucavanja savetujem da se postovi citaju detaljno od a do s, jer polovicnim citanjem pravite vrlo cesto polemike bez razloga! Dakle, ja sam napisao da zelim da verujem u to da je Mercedes jednostavno prestigao Ferari po polju performansi kao sto je Ferari prestigao Mercedes u Silverstonu, jer je to draz samog sporta. Nemacka stampa je ta koja predstavlja stvari tako da ispada da Merces mulja kao i Ferari. I sve sto sam napisao je vezano za kritiku Nemackh medija.

#Kimi7 #CL16

Slika

Korisnikov avatar
Lesa091
Reactions:
Pridružio se: Čet Avg 03, 2017 10:30 am

Post od Lesa091 » Uto Okt 02, 2018 1:28 pm

Pa i nije toliko smesno, to sto se pise. Ovi motori su najpouzdaniji ikad, i ako je nekome logicno da optuzuje Meckare za namestanje titule Rozbergu namernim kvarovima Luisovog bolida, zasto ja ne bih mogao da kazem da se sivi igraju zadnjih 5 godina sa svima. A realno i moze im se, znamo da se gremlini mogu pojaviti, ali oni u zadnjih 5 godina su uvek titulu osvajali pre poslednje trke ispred prvog ne-sivog takmaca. Evo za ovu sezonu, ja mislim da su oni racunali na sve (racunam i austriju) osim Botasovog lupanja u Australiji, Sebovog cukanja u Francuskoj i Kimija u Engleskoj. Tu su ocekivali 1-2 na sve 3 trke stagod pricali po medijima. Kad stignem, mogao bih iz zabave da napravim tabele SBBKBB za poslednje 2 sezone ako su svi vozili bez greske. :lol:

Sto je meni bolje gledati, je tempo, nisu ni u jednom trenutku bili u podredjenom polozaju kao slabiji tim. Da imali su poneku trku da nisu najbrzi, uglavnom su to Monako/Madjarska/Singapur, ali da je neko ispred njih kao npr oni sto su bili u Spaniji ove godine, e to ne znam dal je bilo. A za kraj, o tempu mogu da raspravljam samo sa onima koji ne tvrde da je Ferari bio brzi bolid za titulu u 2017, jer je taj deo smesan svakome ko prati ovaj "sport" i zna sta znace kvalifikacije posebno prosle godine. Da, bio je bolid sa kojim moze da se osvoji titula, ali samo ako drugi tim napravi gresku, sto se nije desilo.

Korisnikov avatar
Mercedes-AMG///
Reactions:
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 11:29 pm

Post od Mercedes-AMG/// » Uto Okt 02, 2018 2:09 pm

Dzoni
Kako to ispada kad pisu da Ferarijevi korisnici imaju senzore za monitoring.
Uz gubitak performansi, iznenadni, to moze samo da implicira da su oni nesto muljali a ne Mercedes.
Al kako god...
Ovo sto napisa "Tami" da je Merc kopirao Ferarijevu PU, ako jeste tacno, nije nista cudno i nedozvoljeno.
Svi su kopirali Merc od 2014.
Svako svakog kopira kad neko napravi dobro resenje.
Uvek bilo i bice.
Slika
The best or nothing - Gottlieb Daimler

Odgovori