Binotto menja Arrivabenea na čelu Ferrarija?

Korisnikov avatar
rajs41
Admin
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 9:53 pm
Kontakt:

Binotto menja Arrivabenea na čelu Ferrarija?

Post od rajs41 » Ned Okt 22, 2017 10:50 am

Slika
Kako navode italijanski mediji možda se sprema promena na vrhu italijanskog tima.

Posle nekoliko loših izdanja na poslenjim trkama za oba vozača Ferrarija koji su najčešće prouzrokovana tehničkim problemima, Sebastian Vettel sada ima ogroman zaostatk za Lewisom Hamiltonom pre VN SAD što uveliko umanjuje njegove šanse da dođe do nove titule. Takođe i početak vikenda u Ostinu počeo je na levu nogu za italijanski tim, pa je tako nemačkom vozaču odmah promenjena šasija.
Zbog toga La Gazzetta dello Sport spominje da bi uskoro mogla da se desi promena na samom čelu tima. I nemački Sky Sports je javio da bi Maurizio Arrivabene mogao da ostane bez svog posla a da bi njegov naslednik bio njegov najbiži saradnik Mattia Binotto.

Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 1:02 am

Re: Binotto menja Arrivabenea na čelu Ferrarija?

Post od gjoko-mkd » Ned Okt 22, 2017 11:37 am

Znamo svi da se na zapad neuspeh ne prašta. Bog prašta oni ne...

Korisnikov avatar
atos
Reactions:
Pridružio se: Uto Feb 28, 2017 1:24 pm

Post od atos » Ned Okt 22, 2017 12:24 pm

...koliku krivicu i odgovornost nosi Arrivabene,toliko i Binotto. Sto smenu pre naprave u Ferci ,bice bezbolnije....

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Ned Okt 22, 2017 12:45 pm

Ferariju ovo nista ne treba, bolje da se posvete poboljsanju kontrole kvaliteta. Arivabene nije tu od juce ali u ovakvim pravilima, stabilnost na duze staze daje rezultate. To najbolje pokazuje Mercedes uz malu pomoc prijatelja iz tehnicke komisije :D

Korisnikov avatar
One and Only
Reactions:
Pridružio se: Sub Feb 18, 2017 10:36 pm

Post od One and Only » Ned Okt 22, 2017 4:06 pm

Ja bi Aia ostavio tu gde jeste ali bi smanjio plate i jednom i drugom, isto tako i mehaničarima a ako je moguće i vozačima!
Isto tako bi ih i stimulisao za svaki 'budući uspeh' novčano i po onoj 'para vrti gde burgija neće' mislim da bi resio problem 8-)

:mrgreen:
Da,skoro sam duplo stariji od tebe ali što je važnije duplo sam lepši,što je još važnije duplo sam jači i što je najvažnije duplo sam brži!' Hunt in brawl with de Angelis-South African GP 79

Korisnikov avatar
DzonyDLG
Reactions:
Pridružio se: Čet Maj 18, 2017 12:37 am

Post od DzonyDLG » Ned Okt 22, 2017 4:12 pm

Ma ja bi Arivabenea bacio na marketing za to je on majstor, Binoto sef tima, Markione da im da autonomiju kao sto ima Wolf u Mercedesu i gotovo. Pa kad zaskripi ko je kriv dobije po usima i cao. Cudna je ova trenutna organizacija u Ferrariju.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Slika

Korisnikov avatar
Red Wing
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 6:35 pm
Kontakt:

Post od Red Wing » Ned Okt 22, 2017 5:08 pm

rajs41 napisao:
Ned Okt 22, 2017 10:50 am
koji su najčešće prouzrokovana tehničkim problemima, Sebastian Vettel sada ima ogroman zaostatk za Lewisom Hamiltonom
Pandorinu kutiju nije otvorila tehnika, vec takticko organizacioni propusti, tj. start trke u Singapuru. Tim je trebao da pre svega anticipira sta moze biti u kljucnim trenucima za sampionat, pored takve opasnosti, tempirane bombe Verstappena.

Samim tim je trebalo jasno upozoriti vozace i razraditi adekvatnu taktiku i pristup opasnom pocetku trke. Raikkonen i Vettel nisu uopste bili koordinirani - to nije njihova individualna krivica, vec timska.

Imam utisak da je tada pala pobeda, da bi bila sasvim druga prica...
Slika

Korisnikov avatar
iceman036
Inženjer
Reactions:
Pridružio se: Čet Feb 16, 2017 10:30 pm

Post od iceman036 » Ned Okt 22, 2017 5:29 pm

Mislim da tim nije uzimao Ferstapena za ozbiljno tada jer generalno, Ferari je bio mnogo jaci od RB-a ceo vikend, ali je cinjenica da je mladi Maks rizican na startu trebala da bude na umu pre svega Fetelu. Ali Kimi je krenuo fenomenalno a mali je zapravo svojim suludim manevrom izbacio i Kimija i Fetela. I to opet ne mozemo pripisati timu, jer Kimi je vec donekle tada "neutralisao" Maksa.
Da se ne ponavljamo, smatram da je ovakvo svaljivanje krivice na Arivabena nepotrebno, i da je suludo sada to raditi. Bolje da se posveti zavrsetku sezone i pocetku sledece jer Mercedes moze ponovo da bude predominantan. Mada taj motor sa tom velikom termoefikasnoscu verovatno nece biti uoptrebljiv u realnim uslovima barem neko vreme.

Korisnikov avatar
Deadpool
Reactions:
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 5:53 am

Post od Deadpool » Ned Okt 22, 2017 8:01 pm

Red Wing napisao:
Ned Okt 22, 2017 5:08 pm
Samim tim je trebalo jasno upozoriti vozace i razraditi adekvatnu taktiku i pristup opasnom pocetku trke. Raikkonen i Vettel nisu uopste bili koordinirani - to nije njihova individualna krivica, vec timska.
Apsolutno.Ferari je zbog nedostatka kordinacije patio od RB još prošle sezone i nisu ništa naučili :roll:
Сањао сам да сам срео самог себе.Мајко мила каква је то будала!😂

Korisnikov avatar
Nelson
Reactions:
Pridružio se: Sre Mar 22, 2017 6:33 pm

Post od Nelson » Ned Okt 22, 2017 8:39 pm

Žabari i organizacija , disciplina ? To ne postoji.
Zato je ključ velikog zadnjeg uspeha bio nežabarski faktor.
Slika

Odgovori